Počasí? Bude jako na houpačce

Podle meteorologů bude dnes oblačno a místy má i sprchnout  (Autor: abl)
Autor: Tereza Hořínková, ama - 
28. března 2010
11:42

Připravte se na teplotní skoky! A to už tento týden! Nejdříve teploty porostou a zastaví se v úterý na 20 stupních Celsia. Druhý den ale zase drasticky klesnou až k 5 stupňům Celsia! A tak tento týden bude počasí opravdu jako na houpačce.

Meteorologové proto radí: Nenechte se zlákat jarním sluncem, je zrádné! Česko má za sebou první jarní teplotní skok. Páteční větrná noc spojená s bouřemi byla ale jen slabý začátek.

Další výkyvy počasí očekávají meteorologové už v úterý, kdy rtuť teploměru vystoupá až k 20 ºC. „Během noci se ale přežene přes Česko studená fronta, která přinese výrazné ochlazení.

Ve středu se odpolední teploty zastaví na 5 až 9 ºC,“ řekla Nedělnímu Blesku Dagmar Honsová z Meteopressu s tím, že se lidé nemají nechat zlákat hezkým počasím.„Jarní slunce je zrádné. Raději se oblékejte ve více vrstvách, které můžete dle potřeby odložit,“ doporučila Honsová.

Jak to tedy vypadá s počasím

Po slunečném pátku nás čeká deštivá neděle. „Poslední den v týdnu bude velká oblačnost, postupně se na většině území objeví občasné dešťové přeháňky, ojediněle se vyskytnou i bouřkové mraky,“ dodala meteoroložka. Rtuť teploměru má dnes ukázat maximálně 13 ºC.

Předpověď počasí na celý týden:

Den

Teploty

Počasí

Neděle

9 – 13 ºC Oblačno s dešťovými přeháňkami

Pondělí

13 – 16 ºC Oblačno až zataženo, místy déšť

Úterý

15 – 20 ºC Polojasno

Středa

5 – 9 ºC Zataženo s deštěm

Čtvrtek

5 – 9 ºC Polojasno, místy přeháňky, na horách dokonce sněhové

Pátek

5 – 9 ºC Polojasno až oblačno, místy přeháňky, na horách se mohou objevit sněhové mraky

Sobota

10 – 14 ºC Polojasno

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud