Kocáb: ČT nás masíruje komunistickými zprávami

Michael Kocáb
3. 3. 2010
12:11

Ministrovi pro lidská práva Michaelu Kocábovi vadí dobové zprávy, které vysílá ČT v rámci cyklu nazvaného Před 25 lety. Stěžuje si, že není jasné, za jakým účelem je tato "každodenní masáž komunistickými zprávami" vysílána.

"Jsem zneklidněn každodenní masáží komunistickými zprávami z doby před 25 lety, které jsou vysílány jen tak, bez odborného uvedení do historického kontextu," uvedl Kocáb v tiskové zprávě. Vadí mu zejména to, že zprávy, vysílané na programu ČT24 před 19. hodinou, nejsou uvedeny v historickém kontextu.

Dále se mu nelíbí, že zprávy vytvářeli lidé, kteří měli tehdy za úkol udržet garnituru u moci.

"Přestože nedostatky doby dopadaly tvrdě na běžný život občanů Československa, právě narůžovo lakované zpravodajství mělo vyvolat dojem, že se stát spravedlivě postará o všechny a že každý problém strana a vláda vyřeší," varuje Kocáb a upozorňuje, že tyto zprávy mohou v lidech vyvolávat volání po silném a všeobstarávacím státu".

Kocábovi připadá stávající stav podobně nepatřičný, jako kdyby německá televize "20 let po konci II. světové války každodenně vysílala týdeníky z období Třetí říše, přinášející projevy Hitlera, Goebelse, Himmlera, Goringa nebo Heydricha".

pragmatik ( 12. března 2010 10:14 )

Místo reportáží o všech takovýchto negativních jevech v přítomné ,,vycinkané demokracii" se však zprávy na ČT čím dál více podobají těm předlistopadovým. Všimli jste si toho taky? Je tomu tak proto, že vlivní - zvláště před volbami - nechtějí, aby občané viděli všechny ty každodenní hrůzy, zločiny a marasmus kapitalismu, který se každého z nás čím dál více dotýká. Jenom se bojím, aby nějaký Kocáb nevydal prohlášení, že lidé na internetových diskusích propagují komunistické názory a tím i komunismus. To by nás pak asi opravdu mohli zakázat! Tentokrát by to ale nebylo v rámci svaté války proti terorismu, nýbrž proti komunismu. Ve svatých válkách je totiž povoleno všechno! Třeba i porušování lidských práv či demokratických zákonů...

pragmatik ( 12. března 2010 09:47 )

ČT by místo Kocábem kritizovaného pořadu mohla dávat jiný, třeba s názvem ,,Ze života posametových dnů", ve kterém by popisovala VŠECHNA loupežná přepadení, vraždy a sebevraždy, které naši občané páchají ze sociálních důvodů. Dále by jejich reportéři mohli navštěvovat bezdomovce, a to jak ty živořící pod mosty, v zemljankách či stanech, tak i ty v márnicích, kteří v zimě umrzli či zemřeli na podvýživu. Pravidelně by mohla zmiňovat i zemřelé či dosud se smrtí bojující anorektičky, plastické operace nepřeživší ,,pacientky", oběti obchodu s ,,bílým masem", léčené pacienty na vymyšlené, tedy neexistující choroby (např. rakovina) atd. Nevím, co by tomu řekli ,,Kocábovci", v každém případě by to ale nebyl návrat ke komunismu....

marquisde ( 10. března 2010 09:09 )

Lidi pohleďte, oni se bojej KSČM ! Ano, oprávněně se bojej, protože za nich byla spousta věcí lépe, než nyní v rozkradenově a voblbovákově. Topolánek by je zrušil, Kocáb zakázal atd., ale oni se nám páni politici bojí tak, že by klidně potlačovali demokracii, no to zírám ? Kdyby měl p. Kocáb dnes dělat muziku, byl by v čoudu, došly mu můzy a na to jejich vyluzování by dneska už nikdo nešel, jako na podnik Skameneho. Tak má teplej flek s pěknou sekretářkou a je do médií chytrý. Jen ať to TV ukáže, jak byli lidé nadšení, soudržní, pracovití a morálně bylo vše ucelenější. Ať to i mladí vidí, toho se garnitura zlodějů bojí, óóhh....

adonis ( 9. března 2010 18:04 )

Nechapu, jak si muze Kocab stěžovat, když prave on byl u kormidla v 89, a krom vysidleni rudoarmejcu nic neukazal. Nechali jste je tenkrat dal v pohode existovat a tak se nejde divit, ze dnes maji preference takove, jake jste jim dovolili. A verte, ze bude jeste hur. Zajimaly by me zakulisni dohody z roku 89 za jakych podminek jsou komunisti ochotni opustit mista a dat zezlo dalsim zlatokopum.

waserman ( 9. března 2010 14:30 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa