Čeští snowboardisti strhli v Alpách lavinu

Čtyři čeští snowboardisté strhli v italských Alpách lavinu
Autor: ČTK - 
12. 2. 2010
18:47

Čtyři čeští snowboardisté strhli v italských Alpách nedaleko švýcarské hranice menší lavinu, když opustili vymezenou trať.

Italská policie jim za to vyměřila finanční pokutu a zvažuje, zda proti nim podnikne ještě další právní kroky. Informovala o tom italská média s odvoláním na policejní sdělení.

Policie z alpského města Sondrio uvedla, že Češi uvolnili sněhovou lavinu o délce 30 metrů, která mohla být nebezpečná, nebo dokonce smrtící, pokud by se pod ní někdo ocitl. Čtyři čeští turisté ve věku 20 až 30 let dostali pokutu ve standardní výši určené pro osoby, které opustí vymezenou lyžařskou trať, sdělila podle italské agentury ANSA policie, aniž uvedla její výši.

Minulý víkend zahynulo v této alpské oblasti v lavině osm lidí. Tato tragédie přiměla vládu uvažovat o zpřísnění postupu proti těm, kteří na horách ignorují informace o špatném počasí a vydají se mimo lyžařskou trať.

Jedním z kroků by mohlo být definovat vytvoření nebezpečné laviny jako trestný čin nebo vyměřit pokutu ve výši 5000 eur (asi 130.000 korun) každému, kdo bude zadržen za špatného počasí mimo lyžařskou trať.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa