Zákazníci ČEZ: Komando nás zavíralo v místnosti bez klik

Právník Jan Rytíř ukazuje fotografifi e útočných vojenských dýk, které podle vedení ČEZ měli jeho zaměstnanci na odizolovávání drátů
Autor: Pavel Ryšlink - 
6. 2. 2010
22:53

Přes sedmdesát občanů, kteří mají zkušenost s vymahačským komandem ČEZ, se v pátek večer sešlo v Bohuňovicích na Olomoucku. Většina popisovala děsivé zážitky ze setkání s ozbrojenci útvaru NTZ. Řada klientů skončila v Jablonci u výslechů v místnosti bez klik, jen pod dohledem kamer. Nakonec sepsali petici za odvolání šéfů společnosti ČEZ.

Klienty energetické společnosti, kteří mafiánské praktiky sami zažili, zastupuje bývalý policista Jan Rytíř. „Pokud jste kradli, ať vás zažalují, soud soudí a vydá odsuzující rozsudek. Ale ČEZ se místo toho uchýlil k týrání lidí,“ prohlásil na začátku setkání.

Právník Jan Rytíř ukazuje fotografifi e útočných vojenských dýk, které podle vedení ČEZ měli jeho zaměstnanci na odizolovávání drátůPrávník Jan Rytíř ukazuje fotografifi e útočných vojenských dýk, které podle vedení ČEZ měli jeho zaměstnanci na odizolovávání drátů | Pavel Ryšlink

V Bohuňovicích lidé nejděsivěji popisovali noční výslechy v objektu ČEZ v Jablonci. „Veškerá jednání, která probíhala, se konala u pana Vaniše v Jablonci. A zásadně v noci,“ konstatoval například Jiří Spáčil (52) z Droždína. On i ostatní popsali jablonecký areál jako objekt obehnaný vysokým plotem s koly ostnatého drátu.

490281:nahled:true

Neměl jsem ani smlouvu, ale radši jsem zaplatil

>> Více čtěte ZDE

„Po asi hodinovém čekání na dvoře mě komando odvedlo do nějaké místnosti, kde byly dveře bez klik. Jen kamery. Tam mě nechali tavit asi hodinu. Teprve pak mě odvedli před Vaniše. Byť vím, že jsem nic neukradl, po týdnu psychického teroru jsem sehnal peníze a zaplatil 280 tisíc za rok spotřeby v rodinném domku,“ uvedl Jiří Spáčil. V letech před tím míval spotřebu kolem 30 tisíc za rok.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

komin ( 11. února 2010 17:29 )

zlodeje Romana meli davno odvolat

komin ( 11. února 2010 17:28 )

zacinal jako zlodej pokracuje jak mafian

atm007 ( 10. února 2010 10:41 )

Nechápu, že po této aféře ještě sedí generální ředitel Roman ve svém křesle. Jak je možné, že ho ještě "stát", coby majoritní akcionář neodvolal!!! On přece musí nést zodpovědnost za zmiňovanou fašistickou skupinu uvnitř ČEZu. On moc dobře věděl, jak NTZ "bojuje" se zloději proudu, bohužel, tu a tam jen s domnělými. A nebo že by nevěděl? Ale to pak na svém místě taky nemá co dělat!!!!! UŽ HO KONEČNĚ VYHOĎTE, JE TO SPOLUPACHATEL A TÍM PÁDEM NEMÁ NÁROK ANI NA ZLATÝHO PADÁKA !!!!!!!!!

nikto nevie ( 7. února 2010 19:13 )

Při příležitosti předloňského zvýšení cen el.enrgie se do medií proneslo, že majortiním vlastníkem ČEZU je stát, když Roman obhajoval 10% zvýšení, cen,většinově státního ČEZu. Roman je druhým vlastníkem s největším počtem akcií, protože si svůj měsíční plat státního zaměsnance cca přes 1milion měsíčně, vyplácí většinou v akciích ČEZu.

arthei ( 7. února 2010 17:36 )

537 989 759 ks akcie na majitele v zaknihované podobě ve jmenovité hodnotě 100,- Kč - tolik výpis z OR na portálu justice.cz, z toho opravdu nejde poznat zda se jedná o státní, polostátní či soukromou společnost a pochybuji, že by někdo chtěl držitele akcií zveřejnit. Pokud vím, byla jednou reportáž o tom, že několik % akcií vlastní zaměstanci ČEZu, nejvíc p. Roman. Můžeme se tu bavit o tom kdo je majitel, ale jinak jsme snad za jedno, že Lidové milice by měly být zrušeny a to v jakémkoli podniku, pod jakýmkoli názvem, pokud je určitá část obyvatel ozbrojena a vojensky školena, je zde nebezpečí zneužití této skupiny proti obyvatelům. A podle toho jak vystupují při vymáhání údajných dluhů by si bouchli a zastříleli určitě moc rádi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa