Protest řidičů: Padesátku na magistrále nechceme!

Motorismus není zločin, hlásají pořadatelé protestu.  (Autor: abl)
Autor: SAN, rvs, ČTK - 
30. ledna 2010
19:31

Řidiči v Praze se rozhodli protestovat proti omezení rychlosti na pražské magistrále a dalších dopravních tepnách. Od nového roku je totiž na mnoha úsecích maximální povolená rychlost omezená ze 70 na pouhých 50 kilometrů v hodině!

Přes 200 řidičů protestuje proti snížení povolené rychlosti na některých pražských komunikacích. Rychlost na několika úsecích Jižní spojky a magistrály od ledna snížil. Nespokojení řidiči se sjeli před 19:00 na Černém Mostě a nyní směřují po Jižní spojce k nákupnímu centru v blízkosti Ruzyně. Vozy pomalu jedou v dlouhé koloně.

Na akci dohlíží policie. Podle jejího mluvčího Tomáše Hulana budou kolonu vozů doprovázet jeden až dva vozy. "Pořadatel nás sám oslovil a požádal o asistenci," poznamenal Hulan. Podle něj se policie bude chovat k účastníkům protestu jako ke všem ostatním řidičům a v případě porušení předpisů jsou policisté připraveni zasáhnout.

"Protihlukové řešení magistrátu na magistrále je opravdu k smíchu. Myslím, že ani místní obyvatelé si nepřáli omezení rychlosti," řekl pořadatel Jan Schermer. Podle něj by místní spíše uvítali plastová okna nebo vybudování protihlukového tunelu. Řidiči ale nejsou proti všem snížením rychlosti, podle Schermera má padesátka smysl například u Nuselského mostu, kde auta stejně dojíždějí k semaforu. "Ale nelíbí se nám to před Chodovem na výjezdu z Prahy. Hlavně v noci je zbytečná," doplnil Schermer. Podle něj řidiči v těchto místech sníženou rychlost stejně nedodržují.

Rychlost na hlavních tazích metropole je ze zákona stanovena na 50 kilometrů za hodinu, magistrát ji ale dopravními značkami zvýšil většinou na 70 kilometrů. V noci můžou řidiči jezdit až o 30 kilometrů rychleji.

Plán na snížení hluku v hlavním městě magistrát představil loni v září. Kromě omezení rychlosti na důležitých dopravních tepnách chce nadměrnou hlučnost zmenšit vybudováním protihlukových stěn nebo úpravou povrchů vozovek.

Motorismus není zločin, hlásají pořadatelé protestu.Motorismus není zločin, hlásají pořadatelé protestu. | abl

mouse ( 2. února 2010 09:35 )

Rychlost na hlavních tazích metropole je ze zákona stanovena na 50 kilometrů za hodinu, magistrát ji ale dopravními značkami zvýšil většinou na 70 kilometrů. V noci můžou řidiči jezdit až o 30 kilometrů rychleji.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud