Tající sníh poškodil desítky aut: Hasiči nestíhají!
V Praze padají ze střech kusy tajícího sněhu a ledu. Jsou poškozeny desítky zaparkovaných aut. Došlo i k několika zraněním osob.
Záchranka vyjížděla do Holešovic ke zraněnému muži, na něhož spadl sníh ze střechy.
Padající sníh poškodil automobily podle mluvčí pražské policie Kropáčové například na Vinohradech nebo v Dejvicích. "Případy jsou ale po celém území Prahy," uvedla mluvčí. Podle ní policie ke všem případům nevyjíždí, jezdí zpravidla tehdy, pokud si to vyžádají přivolaní zástupci pojišťovny.
Kvůli padajícímu sněhu také strážníci ohrazují desítky míst, kde by pád mohl hrozit. "Zaznamenali jsme také více telefonátů, kdy nás lidé na možný pád upozorňují," řekla mluvčí městské policie Jana Přikrylová.
"Vždycky, když je sněhová kalamita, tak počet našich případů stoupá o 20 až 50 denně," řekl ředitel pražské záchranky Schwarz. Podle něj má sníh na celkový počet úrazů vliv, ale ne výrazný a spíše nepřímý. Někteří lidé se totiž kvůli sněhu neodváží jít nebo jet k lékaři a volají záchrannou službu, řekl Schwarz.
Zhruba ke čtyřem desítkám případů vyjížděli v pondělí od rána také hasiči, kteří pomáhají shazovat sníh a rampouchy ze střech. "A další případy jsou v pořadí. Museli jsme udělat pořadník, přednost mají školy, školky, veřejné instituce a zdravotnická zařízení. Nikoho neodmítneme, ale může trvat i hodinu, než přijedeme," řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.
Zkuste natočit padající sníh nebo rampouchy a pošlete nám video na online@blesk.cz. Videa zveřejníme na Blesk.cz!
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.