Planý poplach: Medvědice Cora březí nebyla

Autor: op - 
28. 12. 2009
12:41

Nezadařilo se! Další lední medvídci zatím nebudou! Zklamání teď zažívají chovatelé v brněnské zoo. Samice Cora (11), která předloni v listopadu přivedla na svět medvědí celebrity Billa a Toma, už nejspíš letos neporodí.

A v půlce ledna jí přivezou zpátky ze Slovenska samce Umcu (11), aby se polární šelmy v jarních měsících znovu spářily.

„Vypadá to, že se na jaře nezadařilo. Cora už asi měla při páření s Umcou po ovulaci, takže se jí neuvolnila žádná vajíčka k oplodnění, i když pak měla příznaky březosti. Nevypadá to tedy, že by porodila. Teď je klidná a znovu ji přikrmujeme,“ prozradil pro Blesk.cz ředitel zoo Martin Hovorka.
Někteří kolegové chovatelé ledních medvědů však dávají Brňanům ještě malou šanci. „Cora může rodit ještě v lednu. Je to ale jen malá pravděpodobnost,“ dodal Hovorka.

Medvědice podle něj zůstane do půlky ledna v brlohu. „Pokud neporodí, tak kolem 15. ledna dovezeme Umcu zpátky z bratislavské zoo, abychom je oba připravili na další jarní páření, které se snad už vydaří,“ neztrácí naději ředitel.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa