Kellner už není nejbohatší, střídá ho Babiš!

Nejbohatším Čechem je podle Motejlek.com král českého zemědělství Andrej Babiš
Autor: map - 
15. 12. 2009
05:00

Česko-slovenská liga superboháčů má nového vítěze! Petra Kellnera (45) předhonil vládce českého zemědělství Slovák Andrej Babiš (55).

Tvrdí to server Motejlek.com. Čechů a Slováků, kteří mají majetek přes 1 miliardu korun je podle něj 200.

Ještě v půli roku 2007 měl podle Motejlek.com seznam miliardářů 101 jmen a s velkým náskokem ho vedl právě majitel impéria PPF Petr Kellner. „Letos ho střídá Andrej Babiš, jediný vlastník chemicko-zemědělsko-potravinářského konglomerátu Agrofert Holding. Důkladné konzultace a propočty mluví jasně, právě on patří na první místo,“ tvrdí Motejlek.com. Přitom Babiš vůbec nefiguruje v letošním žebříčku Forbesu, kde se Kellner umístil jako 76. se 102 miliardami Kč.

Motejlek.com připomíná, že mezi oběma titány českého byznysu je podstatný rozdíl: „Kellner je ryzí spekulant, kupující, co se namane. Jeho podnikání, především v Rusku, je hodně adrenalinové. Připomíná spíš gambling.“ Babiš pak prý systematicky buduje impérium, které nemá v regionu obdoby.

Babiš se považuje za skromného člověkaBabiš se považuje za skromného člověka | abl

Slovák Babiš, který má české občanství, ale tvrdí, že není žádný miliardář. Má prý dvacet miliard dluhů. „Já jsem původem obchodník. A člověk, který od patnácti let obchodoval a tvrdě pracoval i manuálně. A vybudoval jsem firmu od nuly. Slovo miliardář mě dráždí,“ rozhořčil se. Babiš si prý nepotrpí ani na výstřední auta a další libůstky boháčů. Ty, kdo se s ním setkali, udivují jeho tři odrbané mobily a zvláštní elektronický diář. Z aktovky totiž místo něj vytahuje stolní trhací kalendář oblepený barevnými papírky s poznámkami o schůzkách.


Kdo je Andrej Babiš (55)

- Díky tomu, že se narodil v rodině komunistického prominenta pracujícího např. v OSN, mohl vystudovat ve Švýcarsku

- Pracoval pro slovenskou firmu Petrimex, z jejíž české pobočky vznikl Agrofert, který později údajně za pomoci spolužáků ze Švýcarska získal

- Agrofert je druhým největším vývozcem hnojiv v Evropě

- Jeho impérium čítá 120 firem, např. chemičky Lovochemie, Precheza, Precolor, německou SKW Piesteritz, slovenské Duslo či Kostelecké uzeniny, maso Planá, pekárny Penam a mlékárnu Olma

- Neuspěl s pokusy ovládnout Unipetrol a Setuzu

- Přestože jeho majetek byl odhadován na 50-60 milirad, má pověst skromného člověka. Jezdí Audi A8 a žije s ženou Monikou (35), s níž má 2 děti, další dvě má s předchozí ženou

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

gogo ( 16. prosince 2009 06:49 )

Jistě. Také Vám to všichni věříme ....

gogo ( 15. prosince 2009 22:19 )

Znám řadu chytrých lidí co celý život tvrdě makali, ale zlomku jeho jmění nedosáhli. Tajemství jeho zbohatnutí je ještě v něčem jiném. Není v silách jednoho (byť chytrého) člověka získat jen „tvrdým makáním“ takového jmění ani za několik životů… Natož za pouhých pár roků … ps. Vy jste jeho daňový poradce, že víte že jeho majetek a jeho konání je a bylo vždy košer ? Nebo Vás jen okouzlila jeho luxusní krasavice ?

evita2 ( 15. prosince 2009 15:59 )

No ale jmenuj mi jediného milionáře, který je ženatý pořád s tou samou a není ani jednou rozvedený, ha!

shar ( 15. prosince 2009 12:39 )

no, je fakt, že je u nás rozvod výjimkou , rozvádějí se jen bohatí a chudí celý život milují své ženy, chovají se slušně a jsou to takoví Mirkové Dušínové.... asi ne, že?

shar ( 15. prosince 2009 12:37 )

jak hloupé, jak hloupá - vzhledem k počtu zaměstnankyň... je sympatický, žádný namachrovaný nikdo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa