Děsivý nález: 150 mrtvol v papírových pytlích!

23. 11. 2009
18:59

To je skandál! Ostatky zemřelých z desítek hrobů ze zrušeného hřbitova v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku byly totiž nalezeny v papírových pytlích. Ty ležely v ruinách umývárny bývalých vojenských opraven u Jihlavy.

Na děsivý nález 150 pytlů s lebkami a částmi kosterních pozůstatků zemřelých upozornili Blesk náhodní svědci. Ti se do bývalého vojenského objektu, patřícího nyní jihlavskému magistrátu, dostali v místech, kde chybí oplocení. „Vedení města nic o uložení lidských pozůstatků v našem objektu neví,“ řekl Blesku mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Likvidace ostatků z bývalého hřbitova v Jaroměřicích nad Rokytnou vyvolala před časem na Třebíčsku vlnu emocí. Mnoho lidí nesouhlasilo, aby na místě hřbitova vyrostla tělocvična. Město by však o již přidělené peníze z evropských fondů na její výstavbu nenávratně přišlo. Nebožtíci museli ustoupit budovanému sportovnímu stánku. Nikdo ale netušil, že ostatky bývalých obyvatel Jaroměřic skončí v Jihlavě v rozpadající se vojenské umývárně.

„Tento případ by se zcela určitě dal brát jako hanobení lidských ostatků. Ty musí být zabezpečeny zcela jinak,“ řekl Blesku Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které provozují jihlavské krematorium.

Policie objekt zajistila. „Budeme zjišťovat, kdo dal souhlas k uložení ostatků právě na toto místo a zda se přitom nedopustil protiprávního jednání,“ řekla mluvčí jihlavských policistů Jana Kroutilová. Vedení jihlavské radnice nařídilo ostatky okamžitě důstojněji uložit na uzamykatelné místo. „Budeme zjišťovat, zda někdo z našich zaměstnanců nepochybil,“ dodal mluvčí radnice Radek Tulis.

1912 ( 24. listopadu 2009 13:34 )

lidských kostí je okolo kostela v Církvících na Ustecku by jste se divili jen kopněte do záhonu květin!!!

gogo ( 24. listopadu 2009 11:01 )

Přesně tak ...

sakra ( 24. listopadu 2009 09:39 )

...žádnou cenu živý, natož mrtvý.

gogo ( 24. listopadu 2009 08:11 )

Kdybych byl v tom pytli, tak již mi to bude jedno.. A v dnešní době, kdy si přes 30% (!!) pozůstalých nevyzvedne z pohřebního ústavu ani urnu, tak není k tomu co dodat .. Toto je sice mnohem smutnější než slabomyslný krvák, ale bohužel to jak vidíte zaujalo jenom Vás a mne ... Jinak nezájem ...

visovan ( 23. listopadu 2009 23:13 )

v každám případě to je strašné. Je fakt, že kdybyste byl v jednom z těch pytlů, stejně byste o tom nevěděl. Uvědomte si, že toto není slabomyslný krvák,ale fakt.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa