Syn zajal matku, osvobodilo ji komando!

Ilustrační foto  (Autor: Jitka Žigová)
Autor: ČTK, jos - 
8. listopadu 2009
19:45

Šestadvacetiletý muž ve čtvrtek v Ostravě údajně zajal s pistolí v ruce svou matku a požadoval po ní 100.000 korun a auto, aby mohl utéct do zahraničí.

Přitom jí prý vyhrožoval zastřelením otce. Informoval o tom dnes server Novinky.cz. Ženu osvobodili policisté ze speciální zásahové jednotky. Mladík byl obviněn z vydírání a omezování osobní svobody, za což mu hrozí až osm let vězení.

Syn s matkou nejprve pohádal, pak jí ukázal pistoli. "Měl si se zbraní sednout naproti vstupním dveřím bytu tak, aby zastřelil či postřelil svého otce po jeho příchodu domů," popsala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Syn údajně matce také řekl, že otce vezme jako rukojmí při svém útěku a propustí ho až na státní hranici. Podle mluvčí po matce také chtěl, aby otce požádala, aby mu dal 100.000 korun a auto s doklady.

Pomoc podle mluvčí zavolal otec po svém návratu domů. Přivolaní policisté ženu osvobodili a jejího syna zadrželi.

"Orientační dechová zkouška u zadrženého muže vykázala pozitivní hodnotu, která však nepřesáhla hodnotu jedné promile alkoholu," doplnila mluvčí s tím, že policejní komisař podal podnět k jeho vzetí do vazby.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud