Prodavačka na zloděje vytáhla pistoli

Ilustrační foto
Autor: ČTK, am - 
2. 11. 2009
15:23

Zloděj přepadl v Praze v ulici Na Pankráci zlatnictví. Na prodavačku vytáhl střelnou zbraň, žena se ale nenechala zastrašit a vytáhla plynovou pistoli, z níž na něj vystřelila.

Pachatel pak utekl, odnesl si jen několik řetízků. Policie po něm vyhlásila celostátní pátrání, uvedla na policejním webu mluvčí Iva Knolová.

Poté, co muž před polednem vstoupil do obchodu, předstíral zájem o pánské řetízky. Prodavačka mu je ukázala. Lupič pak vytáhl střelnou zbraň, začal s ní prodavačku ohrožovat a pokoušel se zmocnit zboží. Ženě se ale podařilo větší část šperků zachránit tím, že je přibouchla do zásuvky, v níž uvízla i lupičova paže. Pachatel tak utrpěl bolestivou odřeninu hřbetu levé ruky. Při následné potyčce prodavačku udeřil. Poté žena vytáhla plynovou pistoli a vystřelila.

"Tato reakce přiměla lupiče k okamžitému útěku," uvedla Knolová.

Velmi štíhlý muž podle ní měřil asi 180 centimetrů, měl oblečený tříčtvrteční černý kabát a černé kalhoty. Tvář ukrýval pod kapucí kabátu, mluvil dobře česky.

Žena sice při incidentu nebyla zraněna, policisté však doporučují, aby lidé v podobných situacích zvážili své šance a nehazardovali se svými životy.

Doporučujeme
vera51 ( 2. listopadu 2009 15:56 )

Skoda ze nemela ostre naboje a mela ho picnout rovnou mezi oci, on by si to pak kazdy rozmyslel jit takhle krast

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa