Kindl o právech: Na fakultě je vše v pořádku

Milan Kindl naslouchající
Autor: šim - 
1. listopadu 2009
16:56

Bývalý proděkan Právnické fakulty Západočeské univerzity, docent Milan Kindl v Otázkách Václava Moravce v neděli odpoledne opakovaně tvrdil, že naprosto většina toho, co se v Plzni na právech dělo, je v pořádku.

„Jsem přesvědčen, že drtivá většina toho, o čem se mluví, je naprosto v pořádku,“ reagoval na dotaz Václava Moravce Kindl. „Je jenom otázkou času, než se vše dohledá. Ty práce na katedře někde jsou. Já jsem nikdy nebyl knihovník,“ prohlásil na účet ‚ztracených‘ diplomových prací. „Trvám na tom, že vše bylo v pořádku,“ opakoval Kindl v debatě s předsedkyní Akreditační komise Vladimírou Dvořákovou.

„Že pedagoga podvede nějaký student, to se stává. Já apriorně svým studentům důvěřuji,“ nechal se slyšet docent Kindl, který byl ve vedení fakulty střídavě od roku 1993.

„Akreditační komise je institucí mající svůj původ ve středověku. Přijímací řízení na všechny vysoké školy v tomto státě jsou zločinem na všechny mladé lidi,“ řekl Kindl v reakci na slova Dvořákové, která označila přijímací zkoušky na plzeňskou Právnickou fakultu přinejmenším za neprůhledné. „Ze zákona má škola povinnost, výsledky přijímacího řízení i jeho formu zveřejňovat,“ uvedla v diskusním pořadu Dvořáková.

V současnosti na Západočeské univerzitě pracuje kontrolní komise, která má za úkol prověřit 500 studentů právnické fakulty. Z dosud prověřené první stovky z 500 absolventů je problematických asi deset lidí. Sedmičlenná komise, která se sešla v archivu univerzity už podruhé, bude takto pracovat každou sobotu až do konce roku. V lednu zpracuje závěrečnou zprávu pro vedení školy a ministerstvo školství.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

gotzur ( 1. listopadu 2009 22:06 )

bylo vše jenom bouře ve sklenici vody.

kakamilek ( 1. listopadu 2009 21:30 )

Já už jenom čekám až si úkladnej vrah odsouzený na 12 let,trest odsedí ve zkrácené lhůtě v rámci své dovolené.

gogo ( 1. listopadu 2009 21:12 )

nebo si z nás bude dělat legraci ? Lumpové se oklepali, domluvili se s jim zavázanými politickými rychlokvaškami a zahájili protiútok pod praporem neuvěřitelné drzosti a nestydatosti ! A co na to jejich student Pospíšil ??? Zametá, zametá ???

thomasino18 ( 1. listopadu 2009 21:07 )

Krakonoš je asi Grossův strejda,taky křišťálové čistý.10let natvrdo a ty chlupy vytrhat kombinačkami

smrk ( 1. listopadu 2009 18:35 )

Kur..va, tak ho už zavřete dobytka, nadělá průsery a pořád je v televizi a novinách, je to normální :???????

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud