V Praze se potopil remorkér, vytekla z něj ropa!

V Praze se potopil remorkér, vytekla z něj ropa!
Autor: ČTK, pal - 
29. 10. 2009
18:22

AKTUALIZOVÁNO: Na Vltavě v pražských Holešovicích se ve čtvrtek částečně potopil tažný remorkér. Vytekla z něj ropa a olej. Na místě zasahují hasiči, kteří instalovali norné stěny.

Potvrdila to mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Hlášení o potápějícím se remorkéru hasiči dostali kolem 14:15. Na místo postupně vyjelo pět jednotek včetně hasičských potápěčů.

"Remorkér zůstal sedět zadní částí na dně. Zajistili jsme ho proti dalšímu potopení a úniku dalších ropných látek a případ jsme předali pracovníkům plavební správy a dekontaminační firmě," řekla Adamcová. Ti by měli společně odstranit ropnou skvrnu a vyzvednout loď z vody.

Na místě zasahovali i havarijní technici z Povodí Vltavy a pracovníci z magistrátního odboru ochrany prostředí. Policejní technik podle mluvčí pražské policie Evy Miklíkové ohledal člun a situaci zdokumentoval. "Vyšetřování příčin ale bude ještě nějakou dobu trvat," dodala mluvčí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

imrich ( 29. října 2009 20:10 )

Tady je asi někdo trošku blbej, konkrétně asi autor článku a stejně tak ten od koho to autor článku opsal! Kde by se probůh v lodi na Vltavě, natož v remorkéru vzala ropa???? Ví autor co to vůbec ropa je? Nebyla to takhle čistou náhodou nafta nebo jiné palivo jako např. mazut, který se v lodích využívá? Ropa, pane redaktore, je surovina, která se trží v ropných vrtech a následně zpracovává v rafineriích, což jsou dost sofistikované provozy a až poté je z ropy benzin, nafta, oleje atd.Celému se tomu říká ropný průmysl, ale na ropu opravdu žádná loď, auto ani letadlo nejezdí. Asi jste nechodil do ZŠ.

standad ( 29. října 2009 17:44 )

Který popleta přišel na to, že motory pracují na ropu?Nebo je v Praze rafinérie?

Zobrazit celou diskusi
Další videa