Ranních mrazíků se už nezbavíme

Ilustr. foto
Ilustr. foto  (Autor: Foto Blesk – Jiří Čada, Pavel Ryšlink, Ondřej Čermák, Slávka Červená)
Autor: ših - 
28. října 2009
20:49

Inverze, přízemní mrazíky a denní teploty kolem osmi stupňů Celsia. Takové počasí nás čeká už v pátek!

O víkendu ještě přituhne. Ranní teploty mají klesnout dokonce až na pět stupňů pod nulou Podle meteoroložky Dagmar Honsové můžeme čekat i mrznoucí mlhy a přes den jen čtyři stupně nad nulou.

„Teploty budou přes den mezi šesti a deseti stupni, pokud zůstane nízká oblačnost, tak nepřesáhnou čtyři stupně Celsia,“ řekla Blesku Honsová. „Čekáme i zhoršené rozptylové podmínky, takže by si měli dát pozor hlavně děti a starší občané,“ dodala. Podle jejích slov však sněžit zatím nebude.

Od druhého listopadového týdne však ta pravá zima přijde. „Od středních poloh by už mohlo sněžit, teploty se budou pohybovat v nížinách do osmi stupňů Celsia, v horských oblastech budou klesat pod bod mrazu,“ doplnila Honsová.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi