Výbuch plynu v Brně rozmetal hospodu

Autor: op - 
27. 10. 2009
16:57

Výbuch plynu v budově bývalé restaurace Za mostem otřásl v úterý v poledne Vídeňskou ulicí v Brně. Jedna starší žena utrpěla popáleniny. V objektu údajně pracovali dělníci.

Na místě zasahovali hasiči a popálenou ženu odvezli záchranáři do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. „Pacientka je u nás hospitalizována a její stav je velmi kritický,“ upřesnila pro Blesk.cz mluvčí nemocnice Anna Mrázová.
Hasiči vynášeli ven ze zničeného objektu další propan-butanové lahve a ochlazovali je. Tlaková vlna při explozi vyrazila zamřížovaná okna, na chodníku a silnici před oprýskanou hospodou se válely střepy.

Na místo měl podle hasičů dorazit statik, aby zhodnotil stav objektu. Hasiči objekt uvnitř zpevnili, aby se nezřítil. Následky ničivého výbuchu přijel obhlédnout i starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka.

Kvůli zásahu hasičů a odborníků byla na zhruba tři hodiny uzavřena Vídeňská ulice. Strážníci městské policie odkláněli dopravu Heršpickou ulicí. Vídeňskou ulicí proto nejezdily ani tramvaje, brněnský dopravní podnik zajistil náhradní autobusovou dopravu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

dzery44 ( 27. října 2009 17:56 )

mouři,kam teď budou chodit lemtat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa