V Praze vystavují nejvzácnější housle světa

Autor: hor - 
1. října 2009
05:24

Nejvzácnější housle světa jsou ode dneška k vidění v pražském Obecním domě. Jejich cena se pohybuje v řádech desítek milionů!

Tyto kousky ale jindy neuvidíte, všechny jsou totiž zapůjčené ze soukromých sbírek jen pro tuto výstavu. Speciální klimatizované boxy zaručují, aby se k tak vzácným klenotům nikdo nedostal a neponičil je.

„Všechny nástroje pocházejí ze soukromých sbírek, na řadu z nich se stále hraje i koncertuje. Jsou opravdu unikátní, zejména nádherné nástroje pražského Stradivariho Ferdinanda Augusta Homolky,“ řekl k výstavě Jaroslav Svěcený s tím, že třešničkou na dortu jsou mistrovské italské housle vlastníka Stradivariho pozůstalosti Giuseppa Fioriniho.

Celá expozice je pojištěna na desítky milionů korun. Proto jsou také nástroje umístěny ve speciálních klimatizovaných boxech. „Vitríny chrání housle proti krádeži, proti poškození a také proti světlu, aby se nepoškodil lak,“ potvrdil Blesku Ondřej Štěpánek, který má celou výstavu na starosti.

Čtyřicet mistrovských nástrojů můžete ode dneška až do listopadu obdivovat ve výstavní síni Obecního domu v Praze. Cena vstupenky pro dospělého je 120 Kč, studenti platí 60 Kč.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

unius ( 1. října 2009 21:37 )

cau lidi, mrknete na tenhle clanek !! http://tojesila.cz/cz/s16/KAUZA-TOSKANA/c1596-Pujcena-lod-Pershing-64/n2195-Kolik-Topolanek-utratil- za-pronajem-Pershingu-64-se-asi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud