Papež posvětí 57 předmětů

Papež v Česku posvětí 57 předmětů  (Autor: ČTK, abl)
Autor: Ondřej Požár, jos, šim, INT - 
25. září 2009
11:39

Papež Benedikt XVI. během své návštěvy v Česku posvětí celkem 57 předmětů, mezi nimi je 39 základních kamenů a tři velké zvony.

Do jihomoravské metropole přicestovaly v pondělí odpoledne z německého Pasova tři nové zvony, které při nedělní mši na letišti Brno-Tuřany požehná papež Benedikt XVI. Zvony byly odlity ve zvonařské dílně Rudolfa Pernera a přivezl je dopravce. Je mezi nimi i městský zvon Martina Středy, kněze a jezuity, který se vyznamenal při obraně města před Švédy v roce 1645. Potvrdil to kněz Jan Martin Bejček z nadačního fondu Campianus, který myšlenku odlití zvonu věnovanému Středovi podnítil.

Všechny tři zvony nahrazují podle Bejčka původní zvony, které německé úřady zabavily za druhé světové války a použily je na výrobu zbraní. „Dva malé jsou pro kapli sester alžbětinek v Brně na Kamenné ulici a třetí, ten největší, zvon Martina Středy, je pro věž kostela Panny Marie na Jezuitské ulici v Brně,“ popsal farář. Na dva malé zvony přispěli dárci a příznivci kláštera, třetí je darem města na památku návštěvy papeže a obránce Středy.

papežpapež | abl

Řeholnice zvony v kapli umístí po odjezdu papeže, zvon Martina Středy se bude slavnostně vytahovat do věže kostele až v listopadu. Magistrát totiž zvon vystaví na Nové radnici a 11. listopadu, v den narozenin a svátku Martina Středy, ho jeřáb na věž kostela vyzdvihne. „Bude to zároveň středa,“ upřesnil k termínu Bejček.

Kromě zvonů bude mezi předměty, kterým dá papež své požehnání, také 39 základních kamenů pro kostely, kaple a kláštery, obrazy, sochy, pamětní deska či prapory. Všechny předměty budou požehnány během nedělní mše.

 

 

glumik ( 26. září 2009 11:57 )

MY TE TADY NECHCEME,TAHNI ZPATKY!!!

politik7 ( 25. září 2009 11:53 )

strašný jak vyhazujeme zbytečně peníze : www.tojesila.cz

gogo ( 22. září 2009 17:05 )

Ti jsou požehnaní sami od sebe až až ....

vera51 ( 22. září 2009 15:46 )

Me je to teda jedno protoze k zivotu ho nepotrebuju a chleba levnejsi nebude.Jen to zase stalo danove poplatniky penize

sedan ( 22. září 2009 10:17 )

Vážení Rodičové - nově otevřená specializovaná ambulance ultrazvukové diagnostiky pro Děti a Rodiče www.dc-flipper.cz Mrkněte ještě dnes a Objednejte se On-line

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud