V Táboře hořela autodílna, škoda 50 milionů!

Ilustr. foto  (Autor: abl, ilustrační foto)
Autor: ČTK, jos - 
18. září 2009
12:57

V Táboře hořela autodílna. Škoda je odhadnuta na 50 milionů korun, uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Požár byl nahlášen po půlnoci. Práci hasičů ztížila zborcená střecha haly. Policie zatím vyšetřuje událost jako podezření z obecného ohrožení.

Požár zasáhl celou halu firmy Comett Plus, ve které bylo uskladněno dřevo, papír, obalový materiál, pneumatiky a nákladní auto. To se hasičům podařilo odvézt, z hořícího objektu vynesli také tlakové láhve, počítače a 4000 litrů oleje. Podle Matějů se jim podařilo uchránit majetek v hodnotě 70 milionů korun.

Ještě kolem poledne dohašovali zbytky požárů. "Statik zatím nepovolil vyšetřovatelům vstup do objektu. Policie všechny případy s velkou škodou běžně šetří jako nedbalostní či úmyslný trestný čin obecného ohrožení," řekl mluvčí policie Miroslav Doubek. Všechny verze jsou podle něj otevřené. Nechtěl spekulovat, zda šlo o nedbalost, technickou závadu, či úmyslné zapálení. Kriminalisté zatím vyslechli několik osob a experti čekají, až jim hasiči zajistí podmínky pro vstup do areálu.

Oheň, který hasilo osm požárních jednotek, se podařilo lokalizovat před sedmou hodinou ranní, likvidační práce budou pokračovat ještě několik hodin.

"Likvidační práce byly ztíženy v okamžiku, kdy se zřítila plechová střecha haly. Ta zakryla požářiště, takže je složité dostat se ke všem ohniskům," sdělila mluvčí hasičů.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud