Na dělníky spadl z dvanáctimetrové výšky těžký balík

Neobratná manipulace s jeřáběm se dělníkům nevyplatila!
Neobratná manipulace s jeřáběm se dělníkům nevyplatila!  (Autor: Foto Blesk - M. Budík)
Autor: bum - 
21. srpna 2009
12:30

Balík s klimatizační jednotkou vážící přibližně 35 kilogramů spadl dnes ráno (v pátek) o půl deváté na dvojici dělníků v brněnské Kozí ulici.

Balík se na ně zřítil ze zhruba dvanáctimetrové výšky. Chvíli předtím ho připevnili k háku mobilního jeřábu. „Byla to strašná rána. Pak už jsem slyšel jenom jejich nářek,“ řekl Blesk.cz svědek události, který v době nehody seděl na zahrádce blízké kavárny.

Oba zraněné dělníky odvezla z místa neštěstí sanitka. Staršího (50) propustili lékaři po prvotním ošetření domů, mladší (22) zůstává s lehkým zraněním v bohunické nemocnici.

„Tu záležitost budeme pochopitelně sledovat. Příslušet ale bude spíš inspektorátu bezpečnosti práce,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Podle jeho slov totiž zavinili nehodu s největší pravděpodobností sami manipulanti.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi