Dívka (10), která přežila pád letadla do Otavy, dostane možná odškodné až 20 milionů Kč!

Záchranáři nakládají dívku do vrtulníku
Autor: INT, jos - 
21. 8. 2009
07:43

Dívka (10), která v neděli přežila pád letadla ve Strakonicích a nyní leží s těžkými ztraněními v nemocnici, může dostat až dvacetimiliónové odškodné za smrt obou rodičů.

Deníku Právo to řekl František Přibil, vedoucí letového provozu strakonického letiště, kde se tragická nehoda stala.

"Každé sedadlo a cestující byli pojištěni, takže holčička dostane pojištění jak na úraz, tak odškodnění za smrt obou rodičů, nemělo by dojít k žádnému zádrhelu. Vše záleží na pojišťovně. Nicméně každé sedadlo v letadle bylo pojištěno na 350 tisíc euro,“ řekl podle serveru novinky.cz Přibil.

Že je taková výše pojistky reálná, potvrdila i tisková mluvčí pojišťovny Allianz Pavla Paseková: "Zcela obecně lze říci, že pojistné plnění z pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám se může pohybovat v řádech statisíců korun, může se ale jednat až o desítky miliónů,“ řekla pro novinky.cz Paseková.

Mluvčí nemocnice Motol Eva Jurinová po Blesk.cz řekla: "Stav holčičky se lepší, je stabilizovaný, ale nadále zůstává vážný."

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

lister ( 21. srpna 2009 09:03 )

POZOR PODVOD

raskarkapak ( 21. srpna 2009 08:59 )

Běž s tim už do háje!

raskarkapak ( 21. srpna 2009 08:04 )

Ale to už jí rodiče nevrátí a chudák holka si to v sobě ponese celej život.

Zobrazit celou diskusi
Další videa