Poslední sníh v Krkonoších právě mizí

Autor: žig - 
21. července 2009
16:34

Až do včerejška odolávaly letním slunečním paprskům poslední zbytky sněhu loňské zimy. Ty ležely na úbočí Studniční hory v Krkonoších a ve výšce asi 1300 metrů nad mořem v místě zvaném Mapa republiky, kde se tradičně drží nejdéle. Už tam není ani vločka.

"V pondělí byl na Mapě ještě vidět malý kousek sněhu, a i ten do rána úplně roztál," řekl Radek Drahný ze Správy krkonošského národního parku, který původně předpokládal, že by mohla pokrývka vydržet až do konce měsíce.

Ještě na začátku července naměřili jeho kolegové v Mapě republiky místa až s třímetrovou hloubkou na ploše představující asi polovinu fotbalového hřiště. Na začátku jara tu ale bývá nasněženo až do výšky 15 metrů. Loni sníh v Mapě republiky úplně roztál až v polovině srpna.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud