Čtvrtek 20. ledna 2022
Svátek slaví Ilona, zítra Běla
Oblačno 2°C

Natálka (2) se probudila z kómatu

Autor: Ivana Žáková - 
3. července 2009
17:57

Z kómatu se probudila Natálka (2) z Vítkova, kterou neznámí žháři popálili na osmdesáti procentech těla. Už otevřela oči a dívala se na svoji maminku. Natálka bojuje o život ze všech sil. Překonala i druhou, smrtelně nebezpečnou infekci.

"Dívala se na mě těma svýma nádhernýma očima. Když jsem na ni mluvila, krásně mě vnímala. Dokonce hýbala hlavičkou," popsala Blesku své pocity matka Anna Siváková (28) z poslední návštěvy na dětské JIP Fakultní nemocnice v Ostravě. Tam Natálka leží už od 18. dubna, kdy jí žháři způsobili zápalnými láhvemi naplněnými benzinem velmi vážné popáleniny.

Lékaři Natálce původně nedávali téměř žádnou šanci na přežití. "Vůbec jsem si to nepřipouštěla a pořád ani nemohu, i když vím, že Natálka nemá ještě vyhráno," přiznala žena. "To, co jsem ale prožívala, když jsem ji naposledy hladila po ručičce a ona mě najednou držela za ruku, se ani nedá popsat," vylíčila setkání s dcerkou Siváková.

Druhé narozeniny Natálky 13. června byly totiž v slzách a plné bolesti. Dívenka dostala druhou infekci, která pro ni mohla znamenat smrt. "Je neuvěřitelné, kolik má vnitřní síly. Je tak statečná a úžasná, jak bojuje o život. Infekci zdolala a je už zase bez teplot," řekl Blesku otec Pavel Kudrik (33). První infekce Natálku zasáhla 10. května. Už za týden byla bez teplot a lékaři ji dokonce odpojili od ventilačního přístroje.

Infekce mohou takto vážně popálené a malé dítě ohrožovat na životě i několik měsíců. Lékaři Natálku udržují jen ve velmi lehkém umělém spánku, ze kterého se děvčátko pomalu probouzí. Dívence už amputovali odumřelé první články ze dvou prstíků.

childeater ( 4. července 2009 21:05 )

Ono to ještě nechcíplo?

deep ( 4. července 2009 18:38 )

A od kdy existuje Bůh? Přece kdyby existoval, tak tohle nedopustí nebo se snad pletu? Máš vymytej mozek?

deep ( 4. července 2009 18:10 )

tak přece je jenom pravda, že cikáni přežijí všechno. No, jako krysy. A vy všichni co jí fandíte, uvědomte si, co z ní vyroste. Další *** a zlodějka. Po mamince a tatínkovi! Krásná to rodinka!

burakos1972 ( 4. července 2009 14:45 )

ch jenom napsat že pánbuh je na hoře a všechny do jednoho potrestá za tak malou holku oni budou toho litovat že to co dokázali na tí rodine a tak jím ublížit nebudou to mít lehkí holka se stoho dostane pánbuh nadní drží ochranou ruku ještě nepřišel ten její čas umřít .přeju jí hodně moc zraví a věřím že se stoho dostane

chula ( 4. července 2009 13:59 )

Chtěla bych vidět ty rasisitické chudáčky co si tu vylévají zlost a přejí smrt dívence která má tolik síly do života. Vy chudáci! Vy byste nemohli žít s tím vším co ona prožila, co prožije a že ji ještě čeká hodně trápení. Smát se jí určitě budou, ale jen děti takových jako jste vy. Bohužel jsou v naší společnosti i takoví pokrytci. Ale věřím že tahle holčička je tak silná a bude mít takovou oporu ve svém okolí a rodině, že si z řečí zlých a hloupých lidí nebude nic dělat. Jsem matka a své dítě nadevše miluji. Myslím že je naprosto druhotná barva pleti nebo náboženské vyznání. Všechny matky milují své děti, ať jsou černé, bílé, žluté a i kdyby byly zelené. Musí být hrozné co v posledních měsících maminka Natálky prožívá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa