Vysekal díru do stropu a vytáhl z vody tři děti!

Hrdina okamžiku Jiří Holub (42). V zatopeném domě vysekal díru do stropu a otvorem vytáhl na půdu tři děti a svou matku
Autor: jos, Pavel Čempěl - 
26. června 2009
08:44

Roli hlavy rodiny do puntíku splnil Jiří Holub (42) z Jeseníku nad Odrou. Ač mu samotnému šlo o život, zachránil své tři děti (11, 13, 15) a maminku (63). Do stropu zatopeného domu vysekal díru a všechny členy rodiny vytáhl na půdu.

„Byl jsem venku pouštět dobytek, když jsem zaregistroval přívalovou vlnu. Valila se neuvěřitelnou rychlostí,“ vypráví Holub. Rozběhl se proto k domu, ale než tam dorazil, měl už vody po prsa. „Nešly otevřít dveře. Celé přízemí už bylo pod vodou,“ dodává Holub.

Hrdina okamžiku Jiří Holub (42). V zatopeném domě vysekal díru do stropu a otvorem vytáhl na půdu tři děti a svou matku Hrdina okamžiku Jiří Holub (42). V zatopeném domě vysekal díru do stropu a otvorem vytáhl na půdu tři děti a svou matku | Foto Blesk – Pavel Čempěl

V tu chvíli zapracoval pud sebezáchovy a rychlá reakce. Pan Holub popadl majzlík a vysekal otvor do dřevěného stropu. Stihl to v poslední chvíli. „Viděl jsem děti, jak se dole drží ústředního topení. Z vody jim čouhala jen hlava,“ vzpomíná otec. Otvorem potomky jednoho po druhém protáhl a zachráněné děti mu pak pomohly ještě s vytažením své babičky. Rodina pak strávila noc na seně zabalená ve starých hadrech a jakmile opadla voda, vysvobodili je záchranáři.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

haninna ( 26. června 2009 19:37 )

Nesmirne si vazim lidi,kteri jsou konkretne jako Vy chlapy na spravnem miste.Vase rodina musi byt moc rada,ze ma takoveho chlapa o ktereho se muzou kdykoliv oprit.Smekam pred vami jste FRAJER .Tolik nestesti a bolesti voda prinesla a clanek o Vas byl hrejivou jiskrickou mezi tou silennoubolesti,kterou lidi potkala.

radka75 ( 26. června 2009 13:30 )

Včera jsem se pokoušela zkontaktovat s kamarádkou z Jeseníku n/O., ale nedařilo se mi to. Pozdě v noci mi napsala SMS, že jsou všichni v pořádku. Mají sice všechno zničené, ale jsou v pořádku. Hlavní věc. Pan Holub taky přišel o majetek, ale podařilo se mu zachránit životy svých blízkých a to je hlavní. Přeju ještě, aby mu statik dovolil dál v domě bydlet a po odbahnění, vysušení a drobných stavebních pracech se mohl i s rodinou do domku vrátit.

bleskomor ( 26. června 2009 10:58 )

není u PC, zřejmě bude někde u vody.. Snad si ta slova chvály někdy přečte..

vinnetouvi ( 25. června 2009 23:58 )

Já taky obdivuji toho pána, jen mi nejde do hlavy, že si 13ti a 15tileté "dítě" není schopno poradit??Dnešní mladí mi připadají úplně neschopní.

derek ( 25. června 2009 23:52 )

Zachránil to nejduležitější rodinu. Hodně štěstí .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud