Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 12°C

Úsměvný protest v Chrudimi se změnil v bitku!

Autor: krč, pes - 
12. června 2009
10:47

Pěstmi zaútočil jeden z řidičů na chodce během protestu Chrudimáků proti absenci obchvatu města. Poklidný 15 minutový protest se tak v závěru změnil v bitevní pole. Další chodec nebyl zmlácen jen díky policistovi, který ho chránil.

Na čtvrt hodiny zablokovaly desítky lidí z Chrudimi všechny čtyři přechody kruhového objezdu „Na bídě“. Neunesly už sliby politiků, že postaví obchvat. „Všichni politici, odleva doprava, jen slibují. Pokoušíme se jim naznačit, že sliby by se měly plnit,“ zdůvodnil protest Pavel Pavlíček ze sdružení Chrudimští patrioti. Akce měla být úsměvná a klidná. Díky některým netrpělivým řidičům, kteří se snažili blokádu projet, se však změnila ke konci v několik rvaček. „Byl jsem napaden řidičem a policisté ho nechali odejít. Nechápu to,“ byl v šoku Pavel Slezák.

Paradoxem bylo, že jediný koho policie řešila byl chodec. Po skončení 15minut protestu chtěl přejít přes přechod v době, kdy policie zastavila chodce a dala přednost autům. „Policisty jsem si nevšiml a vešel jsem na přechod. Strážník se na mne vrhl jako saň. Myslím si, že byl pod vlivem alkoholu,“ tvrdil chodec Jan Šantáček. Strážník proto raděj dýchl do přístroje policistů a dokázal, že pod vlivem alkoholu není.

„Policie vše monitorovala. Kolega, který byl u hádky řidiče nezadržel proto, že údery pěstí neviděl a po jeho zásahu došlo k uklidnění situace. Napadený může vše ohlásit a poté to můžeme řešit,“ vysvětlila Věra Hamáčková z chrudimské policie.

i626 ( 13. června 2009 11:43 )

Synku, ty seš tak pitomej, až mě to uráží. Kdyby ti dobří lidé nebyli hloupí hovnaři s IQ houpacího koně, co se zmůžou akorát na to otravovat normální řidiče, kteří třeba ani jinou možnost než jet tou cestou nemají a místo toho obtěžovali ty, co něco můžou změnit a mají odpovědnost, jako jsou politici ve vašem městě, tak by třeba něco dokázat mohli. Jenomže to chce víc odvahy, to chce jít se svou kůží na veřejnost a do konfrontace s vedením města a to je na tyhle "dobrý" lidi moc...

mrx123 ( 13. června 2009 09:46 )

Přesně tak! Já tudy bohužel musím jezdit do Pardubic za povinnostma na čas a pokud si takhle provokativně stoupnou před moje auto, budu se taky rvát. Běžte nafackovat nějakému úředníkovi a nezdržujte lidi, kteří by chtěli obchvat stejně jako Vy. Protest se konal přímo u městského úřadu a lidé zodpovědní za tuto situaci z toho měli tak akorát divadlo z okna své kanceláře

chrudim ( 13. června 2009 08:17 )

Přesně tak.Chrudim je jedním z posledních měst ČR, kde se přímo centrem valí stovky kamionů denně.Pár dobrých lidí se už konečně rozhodlo a řeklo DOST.Noviny a hajzlpapír pro celou Evropu si vozte po obchvatu a ne před před městských úřadem,na druhém hlavním Masarykově náměstí a u škol.My tu svou místní mlékárnu máme, spolu s kravínem, pekárnu, cukrárnu také, bohužel cukrovar nám Unie zbourala.Takže myslím, že mléko z Ostravy počká.Vážení řidiči, co jste v kolonách,které se tvoří v našem městě každý den a trpíte stejně jako my, můžume bojovat společně.Proč rozdělovat síly?

i626 ( 12. června 2009 22:35 )

Jo, v žádným městě na celým světě nejezdí auta ani kamiony, jenom v pitomé Chrudimi, kde se pár tragédů musí seberealizovat stupidním protestem na naprosto nepravým místě. Nehledě k tomu, že nebýt těch kamionů a aut, tak nemáš co žrát, ve fabrikách nemají z čeho vyrábět, nebo naopak to nemají jak prodat, nekoupíš si noviny ani hajzlpapír..

djaba ( 12. června 2009 22:03 )

Přátelé plně chápu rozčilení chrudimských občanů a soucítím .Bydlili jsme také v klidné čtvrti než nám vybudovali sto metrů od domů přeložku .Ulevilo to středu města a teď decibely se zápachem máme my .Sedm dní v týdnu okolo nás (a sto metrů je dost daleko) tepou kamiony , sanitky se sirénou a jiná doprava i v noci .V sobotu večer je trochu klidnější provoz , to však kultuní akce v sokolovně za onou přeložkou dokonale vyváží . Hudba typu ,,duc duc duc" a řev vejpitků zní do rána .

Zobrazit celou diskusi
Další videa