Bouřky komplikovaly dopravu a zastavovaly vlaky

Autor: ČTK, šim - 
11. 6. 2009
18:56

Větrná smršť, bouře a kroupy, které se ve čtvrtek přehnaly nad Českem, komplikovaly dopravu a na několika místech republiky zastavily vlaky.

U Jablonného nad Orlicí narazil nákladní vlak do stromu, provoz byl omezen i na trati Praha - České Budějovice, nikomu se nic nestalo. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům, které bránily provozu na silnicích. V Hanušovicích na Šumpersku byl těžce zraněn řidič auta poté, co na jeho auto spadla silná větev.V Praze-Vršovicích vyřadil blesk z provozu zabezpečovací zařízení, takže vlaky před 18:00 jezdily na telefonické ohlášení. Na jih od Benešova kvůli padlým stromům vlaky nejezdily vůbec, obnovení provozu se očekává navečer. Stromy zastavily vlaky také na Nymbursku, Plzeňsku, Královéhradecku a v jižních Čechách. Celkem na osmi místech. Správa železnic postupně škody odstraňuje, většina tratí by měla být znovu průjezdná ve večerních hodinách.

Počasí zaměstnalo i hasiče především v Plzeňském, Královéhradeckém a Jihočeském kraji. V Plzeňském kraji vítr, prudký déšť a krupobití kácely stromy a lámaly větve, hasiči kvůli počasí evidovali desítky výjezdů. K popadaným stromům vyjížděli i královéhradečtí hasiči, na jihu Čech zasahovali hasiči kvůli bouřce na 17 místech, nejvíce práce měli na Písecku a Táborsku. V Sokolově spadl strom na parkovišti u školy na stojící auta a dvě z nich poškodil.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa