Devět štěňat: Zachraňte je, jinak zemřou...

Autor: Ivana Žáková - 
3. června 2009
05:42

Devět opuštěných štěňat německého ovčáka zachránil před smrtí Libor Kurnický (42) z Ostravy-Kunčic. V útulku je prý odmítli vzít, a tak mu zůstala na krku. Muž je po vážné operaci mozku a žije jen ze sociální podpory.

Aby mohl hladová šestitýdenní štěňata nakrmit, prodává a zastavuje své věci. Pejskové tak nemají vyhráno. Zachrání je čtenáři Blesku?

Pejsci jsou stále závislí na mléce, které potřebují několikrát denně. „Musím jim každý den koupit osm litrů mléka a šest sáčků piškotů. Jsou pořád tak strašně hladoví. Raději sám moc nejím, abych měl peníze na mléko,“ povídá Libor Kurnický.

Fenka vlčáka patřila jeho bývalé přítelkyni. Porodila mu před barákem šest krásných psích kluků a tři holky. Štěňata strašně naříkala hlady. Kurnický se proto rozjel do útulku v Třebovicích.

„Tam mi vyrazili dech. Na rovinu mi řekli, že pejsky nevezmou, a pokud nemám peníze na žrádlo, tak jim mám nechat píchnout smrtící injekci u zvěrolékaře(!),“ říká rozhořčeně Kurnický.

„Útulek neslouží k tomu, aby se v něm odkládali psi majitelů, kteří mají problémy,“ řekla Blesku pracovnice útulku. Jestli někdo z jejích kolegů doporučil utracení psů, nevyvrátila.

Libor Kurnický přišel o práci, když mu v hlavě praskla cévka a prodělal vážnou operaci. „Měl jsem říct, že jsem je našel v popelnici? Jsem už zoufalý. Štěňata mají stále větší hlad. Nedokážu je uživit,“ říká smutně. Nejšťastnější by byl, kdyby se pejsci dostali do dobrých rukou.


Zájemci se mohou ozvat na e-mailovou adresu zakova@ blesk.cz

Všechny kontakty Blesk předá panu Kurnickému

 

zuzianna ( 5. června 2009 10:15 )

Libor Kurnický Nadační 4 Ostrava-Kunčičky 71800 dostala jsem ji od blesku...také ráda přispěju peněžní částkou...už jsem kontaktovala celou rodinu tak snad se nějaká suma sejde... Jinak reakce na granule puppy................každý nemá papírové pejsky...já sama je mám a neodsuzuju lidi, kteří nevědí jak mají správně krmit...a to že chce někdo poslat peníze je snad dobré a ne že se ozvou jen lidé kteří by o pejsky měli zájem... já sama si dalšíého pejska vzít nemůžu...ale to je většina z nás...tak bych řekla že peníze jsou další hlavní věc, aby se štěňata měla z čeho živit...toť můj názor na jeden příspěvek zde....

eva1960 ( 3. června 2009 19:07 )

kdo chce adresu aby mohl pomoci at mi napíše na mail janiskova@seznam.cz adresu mi paní žáková z blesku poslala

slovenkacr ( 3. června 2009 18:29 )

Psika si vziať bohužial nemožeme, ale radi by sme pomohli...Chcelo by to však adresu,alebo nejaký kontakt na pána ...Tak rychlo sem s ním!!!

eva1960 ( 3. června 2009 17:33 )

víte prosím vás už adresu pana Kurnického,nevím kam mám pomoc poslat

philipa29 ( 3. června 2009 12:42 )

Taky ráda pomůžu finanční částkou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud