´Osvobodili´ Svobodnou Evropu v Praze

Autor: kle - 
2. června 2009
05:09

Národní muzeum včera získalo budovu bývalého Federálního shromáždění v horní části Václavského náměstí. A z jejího okolí tak začaly po osmi letech mizet betonové zátarasy.

Budova teď hledá svůj nový název. Kdyby vybírali politici, dočkali bychom se »Národního muzea 2« nebo »Svobodné Entropy«. O jménu ale naštěstí rozhodne národ...

Řidičům v jednom z nejrušnějších míst hlavního města se uleví. Do 11. června by měl z okolí Národního muzea zmizet poslední z 295 betonových zátarasů, které »střežily« bývalé sídlo Rádia Svobodná Evropa před možným teroristickým útokem, a přibude tak odbočovací pruh do Vinohradské ulice.

Rádio se přestěhovalo z centra Prahy na Hagibor a budovu získalo Národní muzeum. Symbolický klíč od budovy včera převzal ředitel Národního muzea Michal Lukeš a s budovou má velké plány. V přízemí vyroste restaurace, muzejní obchod, šatna a odpočinková zóna. Veřejnosti se dveře poprvé otevřou 15. srpna.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud