Nebezpečné počasí v Česku: Bouřky a silný vítr!

Čekají nás bouřky a krupobití
Autor: rvs - 
22. května 2009
15:58

Pokud jste se těšili na prosluněný pátek, pohled z okna, vás rozhodně nepotěšil. Českem se totiž prohání studená fronta, která od východu přinesla i bouřky. Extrémní počasí už dokonce v Černošcích u Prahy zavinilo nehodu vlaku!

Rychlík tam ve směru na České Budějovice narazil do stromu, spadlého na koleje. Lokomotiva začala po nárazu hořet, ale nikomu z cestujících se naštěstí nic nestalo. Stržené troleje zapříčinily výluku ve směru na Beroun a Plzeň.

Přestože počasí vypadá dost hrozivě, mají meteorologové dobrou zprávu: Během víkendu by se mělo začít zlepšovat. "Bouřky se budou vyskytovat ještě v noci na sobotu, pak by ale měly postupně ustávat. Ráno nás čekají na části území mlhy, potom polojasno, slabý vítr a teploty mezi 18 a 22 stupňu Celsia," řekla pro Blesk.cz meteroložka Dagmar Honsová.

A na jaké počasí se můžeme těšit v neděli? "V neděli by mělo být polojasno, odpoledne spíš oblačno, s teplotami 20 - 24 stupňů Celsia. K večeru nás čekají občasné přeháňky, na území Krušných hor i bouřky," sdělila nám Dagmar Honsová.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud