Požár v kravíně u Ostravy napáchal milionovou škodu

ilustrační foto
Autor: ČTK, šim - 
17. 5. 2009
11:52

Škodu za zhruba milion korun způsobil sobotní požár bývalého kravína ve Staré Vsi nad Ondřejnicí u Ostravy, v němž bylo uskladněno přes 40 tun sena a slámy. Požár pravděpodobně vznikl od otevřeného ohně, řekl mluvčí hasičů Petr Faster.

Rozsáhlý požár likvidovali hasiči celou noc.

Přesnou příčinu požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie. "Předběžně již mohli vyloučit závadu na elektroinstalaci, neboť do objektu nebyla elektřina přivedena. Je pravděpodobné, že možnou příčinou byla manipulace s otevřeným ohněm, objekt měl rozbitá okna a nebylo obtížné do něj volně vstoupit," uvedl Faster.

Požár v téměř 50 metrů dlouhé budově byl nahlášen před 17:00. Na místě kromě čtyř jednotek profesionálních hasičů zasahovalo i dalších 15 jednotek dobrovolných hasičů.

"Hašení hořící masy bylo v uzavřeném silně zakouřeném objektu velmi obtížné, bylo nutné hořící seno a slámu pomocí nakladače postupně dostat ven z objektu a tlející masu dohasit na sousedním poli," vysvětlil Faster.

Dodal, že krátce před 20:00 se hasičům podařilo zabránit dalšímu šíření požáru na dosud nezasažený materiál, hodinu po půlnoci pak oheň zlikvidovali úplně. Na místě až do rána zůstala část dobrovolných hasičů, kteří dohašovali tlející seno a slámu vyvezenou na pole.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa