Úterý 15. června 2021
Svátek slaví Vít, zítra Zbyněk
Polojasno 27°C

Doprava v Praze kolabuje!

Praha 2
Praha 2  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, oj - 
7. května 2009
17:32

Doprava v centru Prahy i na výjezdech z metropole kolabuje. Komunikace ucpali řidiči, kteří hromadně opouštějí město před prodlouženým víkendem.

Na stupni číslo čtyři až pět se jezdí na Nuselském mostě, v Legerově a Resslově ulici. Kritická situace je na Výtoni na Palackém náměstí. Úplně ucpané jsou i magistrála a Jižní spojka. ČTK o tom kolem 17:00 informovala pracovnice pražského dopravního informačního centra. Provoz bude zřejmě ještě houstnout, komplikace mohou trvat do pozdních večerních hodin.
Dopoledne byla situace na silnicích v Praze poměrně klidná. Teprve po poledni začali Pražané hromadně opouštět metropoli a na hlavních dopravních tepnách se tvoří dlouhé kolony.

S komplikacemi musí řidiči počítat na magistrále - jedné z hlavních komunikací, která vede centrem města a navazuje na dálnici D1 na Brno. Kolony se tvoří také na Jižní spojce, která ústí na plzeňskou dálnici D5. "Z Jižní spojky před Barrandovským mostem je doslova parkoviště. Auta tu stojí už od Spořilova," řekl před 17:00 dispečer.

Až dvacetiminutové zpoždění mohou motoristé nabrat při čekání v koloně na Výtoni, kde se doprava pohybuje na stupni číslo pět. Podobná situace je i na Hořejším nábřeží ve směru na Jiráskův most. Ke stupni číslo pět se blíží také doprava v obou směrech Resslovy ulice, auta stojí na Smetanově nábřeží, v Křižovnické ulici, na Nuselském mostě, Legerově a Wilsonově ulici. Vozidly se začala plnit i Ječná a Žitná ulice.

V okrajových částech metropole hlásí policisté problémy hlavně v Poděbradské a Kolbenově ulici v Praze 9 a to ve směru z centra. "Plnější je také Strakonická ulice ve směru na Zbraslav, ucpaná je samozřejmě Jižní spojka," řekla ČTK dispečerka Operačního střediska pražské policie.

Podle Dopravního informačního centra v Praze se zatím doprava uklidňovat nezačala, spíš naopak. "Pokud se bude opakovat situace ze čtvrtka minulého týdne, kdy také všichni hromadně opouštěli Prahu, pak můžeme očekávat potíže ještě kolem 20:00," uvedl dispečer.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa