Lesy ČR: Na limuzíny pro šéfy je, na platy zaměstnanců ne!

Lesáci
29. 4. 2009
17:28

Lesy ČR propouštějí, rozprodávají majetek, snižují zaměstnancům benefity a firmou se teď šíří i panika, že příští měsíc nezbude na celé mzdy. Přesto tento státní podnik nakoupil luxusní limuzíny Audi pro šéfy za osm milionů korun a vybavil je i radary.

Vedení Lesů ČR nakoupilo bez výběrového řízení nejen sedm limuzín, ale vybavilo je podle MFD i antiradary za 135 tisíc korun, aby se vedení nemuselo bát pokut za rychlou jízdu. Neuvěřitelné plýtvání si přitom Lesy ČR dovolily v době, kdy podnik chce propustit desetinu lidí a běžní zaměstnanci se bojí o výplaty.

„Příští měsíc nejspíš dostaneme jen část peněz. Lesníkům se zase zvyšují nájmy za hájenky. Nájemné bude tak vysoké, že si nebudou mít z čeho šetřit na bydlení, až půjdou do důchodu,“ popsal Blesku situaci jeden ze zaměstnanců, který se bál zveřejnit své jméno.

Trápí ho, že si vedení kupuje nová luxusní auta, zatímco lesníci prý dostávají tak směšnou částku na benzin, že musí po lesích jezdit na kolech a v zimě na běžkách.

Rozhazování peněz za limuzíny považuje za selhání manažerů a žádá, aby se tím ihned zabývala dozorčí rada. S šéfem Lesů ČR bude dnes jednat i ministr zemědělství Petr Gandalovič. „Budu ho žádat o vysvětlení,“ řekl Gandalovič.

gogo ( 29. dubna 2009 20:53 )

si dali tu práci a odvahu zjistit minulost všech těchto rozkradačů našich lesů, tak bychom se divili pro koho jsme to cinkali na letné !! Je to jen jedna z mnoha ekonomických mafií v tomto státě. Jako je ČEZ, vedení televize, plynárenská společnost, zdravotní pojišťovny, "české" dráhy ... atd atd ..... Ale i kdyby se nějaký novinář našel, tak již se nenajde redakce, která by tu hrůznou pravdu zveřejnila .... O to se již postarají jiní ...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa