O post šéfa ČT bojuje Janeček i Bobošíková

bobošíková, janeček
Autor: ČTK, pal - 
22. dubna 2009
17:33

O post generálního ředitele České televize se uchází 22 zájemců, mezi nimi i dosavadní ´hlava´ televize Jiří Janeček nebo europoslankyně Jana Bobošíková. První kolo konkurzu se uskuteční za 3 týdny.

Informovala o tom ve středu Rada ČT. Uzávěrka přihlášek byla dnes v 16:00. Jména kandidátů rada oficiálně zveřejní v pátek, kdy bude otevírat obálky.

První kolo konkurzu proběhne za tři týdny, kdy rada rozhodne o pěti uchazečích, ze kterých ve druhém kole vybere nového ředitele. Podle serveru Týden.cz svůj zájem potvrdila například europoslankyně Jana Bobošíková, která z televize odešla po stávce na přelomu let 2000 a 2001. Zájem pokračovat má i současný ředitel Jiří Janeček.

Výběru nového šéfa ČT bude předcházet volba nových pěti členů rady televize, kterým na konci května vyprší mandát. O místa v radě se uchází 38 kandidátů, z toho jsou čtyři dosavadní členové rady. Mezi dalšími uchazeči jsou například kritik Josef Mlejnek, mluvčí Eva Jurinová, analytik Vladimír Pikora a publicista a bývalý poradce premiérů Miloše Zemana a Stanislava Grosse Zdeněk Šarapatka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ondatra ( 29. dubna 2009 14:47 )

než elitní komunista a svazačka.

ondatra ( 29. dubna 2009 14:45 )

Ta první už v Bruselu končí, proto si hledá nové koryto.

kikiki ( 29. dubna 2009 11:10 )

A zase bude vybrán ze všech uchazečů komunista Janeček. A co se divíme? Máme už komunistu předsedou vlády,komunistu ředitelem televize, Klaus se taky chová jako komunista a jsme zase zpátky před 20 lety. A pokud budou lidi v parlamentních volbách volit prase Paroubka, budeme to tady mít ještě horší než před 20 lety. My jsme divnej národ. Nebere si poučení z chyb a to je vždycky špatně.

siroky11 ( 23. dubna 2009 04:49 )

Máte tak krátkou paměť? Když rada ČT Hodače odvolávala z vedení,jelikož nezvládl v ČT situaci, měla být ředitelkou právě Bobošíková. Ještě nebyla, ale už se tak chovala. Odvolala z vysílání HK, Danu Makrlíkovou a nabídla jí roli (teď si nejsem jistý) hlasatelky,nebo tisk.mluvčí? Myslím že hlasatelky v ČT.

brousek1 ( 22. dubna 2009 21:40 )

Atˇ Bobošíková nebo Jurinová, obě nestojí za nic. Ta první by zřejmě ještě stihala i práci v Bruselu, pochybuji, že by se chtěla vzdát takového koryta. Ta druhá by asi stihala být "učitelkou", i když je legrace, že někdo učí. to co sám moc neuměl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud