Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Žák kladenské školy nosil mezi spolužáky velký kuchyňský nůž

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Slávka Červená)
Autor: ČTK - 
8. dubna 2009
07:33

Strážníci městské policie objevili u žáka speciální školy v Kladně velký kuchyňský nůž. Odhalili ho při kontrolách, které prováděli kvůli častým potyčkám mezi žáky této školy a studenty sousedního soukromého gymnázia.

Kvůli možnému zranění dětí nůž zabavili a uložili na služebně, uvádějí dnešní Právo a Kladenský deník.

"Jedna z učitelek speciální školy v kladenské části Kročehlavy v Pařížské ulici strážníky upozornila na problémového čtrnáctiletého žáka z Kladenska, který s sebou v batohu do školy nosí nůž. Jde o kuchyňský nůž dlouhý 30 centimetrů s délkou čepele 16 centimetrů," uvedl mluvčí kladenské městské policie Milan Krupka. Případ řešila i státní policie, která ale k němu vzhledem k věku žáka nesdělila žádné další informace.

Kvůli potyčkám mezi dětmi požádalo vedení speciální školy strážníky o asistenci. Obě školy používají pro vstup společný dvůr. Jeden z rodičů již podle Kladenského deníku podal kvůli incidentům trestní oznámení. Situací by se měl zabývat i krajský úřad. "Informaci jsem předal krajskému radnímu pro školství panu Milan Němcovi a domluvili jsme se, aby se to řešilo urychleně," řekl Kladenskému deníku hejtmanův náměstek Marcel Chládek (ČSSD).

Podobný případ se stal v Kladně před měsícem, kdy jeden ze studentů kladenské Soukromé střední odborné školy přinesl na vyučování nefunkční maketu zbraně a větší nůž. Událost se přihodila den před masakrem na škole v německém Winnendenu, při kterém postřílel mladík 15 lidí. V kladenské škole se ale nikomu nic nestalo a student ani nikoho přímo neohrožoval. Pedagogická rada ho nicméně potrestala podmínečným vyloučením.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud