Zabloudila na Bruntálsku, málem umrzla

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
2. 3. 2009
12:53

Rozsáhlé omrzliny na téměř polovině těla utrpěla v noci ze soboty na neděli sedmadvacetiletá žena na Bruntálsku. Tvrdí, že zabloudila. V terénu se pravděpodobně pohybovala celou noc.

"Je umístěna na jednotce intenzivní péče a je mimo akutní ohrožení života," řekl dnes ČTK mluvčí ostravské fakultní nemocnice.

Ženu našel nedaleko obce Heřmanovice traktorista. Přivolal policisty a záchrannou službu. "Při příjezdu záchranářů byla spoře oděna, s promočeným oděvem a značně podchlazená. Přestože s posádkou komunikovala, její zdravotní stav byl velmi vážný a nalézala se v přímém ohrožení života," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dodal, že pacientka utrpěla rozsáhlé omrzliny prvního až druhého stupně obou dolních končetin a částí horních končetin. "Omrzliny zasáhly asi 40 procent tělesného povrchu," doplnil s tím, že žena nejprve putovala do krnovské nemocnice, odkud ji záchranáři později převezli do ostravské fakultní nemocnice. Nyní je v péči lékařů tamního popáleninového centra.

Případem se začala zabývat policie. Ta se snaží zjistit, co se ženě stalo. "I když tvrdila, že zabloudila, vše prověřujeme. Více budeme vědět po výslechu zraněné ženy," vysvětlila mluvčí bruntálské policie.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa