Stovky naštvaných sklářů demonstrují před úřadem vlády!

Skláři o sobě dali vědět
Autor: ČTK - 
2. března 2009
12:47

Stovky sklářů ze skupiny Bohemia Crystalex Trading (BCT) demonstrovaly v pondělí před úřadem vlády. Skláři tak chtěli upozornit na údajně pomalý postup státu při řešení dopadů insolvenčního zákona i na svou sociální situaci.

Podle předsedy sklářských odborů Vladimíra Kubince se na akci sešlo přes 500 lidí.

Účastníci akce znovu vyzvali vládu k vyplacení mimořádné sociální dávky na pomoc sklářům z BCT. Zopakovali také požadavek na takové změny v zákonech, aby u firem v insolvenci nebyly zohledňovány například pohledávky bank před pohledávkami zaměstnanců.

Demonstranti dávali svou nespokojenost najevo hlasitým pískáním. Na transparentech se objevovali hesla jako "Vy jste vláda, my jsme lid, vy máte všechno, my nemáme nic!", "Heslo vlády Mirka Topolánka - chudým brát, bohatým dávat!" nebo "Naší situaci zákon řeší málo, za defenestraci by to stálo".

Na shromáždění odboráři podle Kubince pozvali premiéra Mirka Topolánka i ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase. Ani jeden z nich se však neukázal, a to ani po hlasitém a opakovaném skandování "Pojďte dolů!". "Je hanba, že se z toho domu za námi za celou dobu demonstrace nikdo neobjevil," řekl sklářům senátor Jaromír Štětina, který demonstraci také navštívil.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jetadynekdo ( 2. března 2009 13:46 )

PROTESTY A STÁVKY-NA TOHLE JSOU TYHLE AROGANTNÍ HOVADA VE VLÁDĚ ZVYKLÍ.TO SE MUSÍ VŠECHNO ZPRIVATIZOVAT(ROZKRÁST),ABY V TOMHLE STÁTĚ NEBYLO ČESKÝHO UŽ VŮBEC NIC.TY CO BYLI U KORYTA TY STÁVKOVAT NEMUSEJ.TY UŽ MAJ SVÝ JISTÝ.NEJVĚTŠÍ STAROST TĚMHLE CHUDÁKŮM DĚLÁ JESTLI POJEDOU LETOS NA KARIBIC NEBO NA SEICHELLY.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud