Frontman americké metalové skupiny Lamb of God může každým dnem opustit vazbu. Zatím strávil Randy Blythe v cele 7 dnů. Přestože jeho manažer exkluzivně Blesk.cz potvrdil, že kauce ve výši 4 miliony korun byla zaplacena už v úterý ráno, Blythe stále zůstává ve vazbě. Dá se očekávat, že jakmile bude Blythe propuštěn, bude se chtít okamžitě vrátit do Spojených států.

Redaktoři Blesku se telefonicky spojili se strýcem mrtvého Daniela N. Ten je vývojem celé kauzy velice znechucen. "Je to jen o penězích. To je jediný zájem. Kauce 200 000 dolarů je směšná," uvedl muž, který se s tragickým odchodem svého synovce dosud nesmířil. Nyní chce jen spravedlnost, ale bojí se, že Blythe z Česka okamžitě po propuštění zmizí.      

Mluvčí městského státní zastupitelství Štěpánka Zenklová Blesku sdělila, že americká strana odmítla po žádosti Česka převzetí trestní věc. To znamená, že Američané s Českem pravděpodobně nebudou na Blythově případu spolupracovat. Kdyby metalista odjel do USA, americká justice ho téměř určitě nevydá.  

Randy Blythe byl zadržen ve středu na letišti v Ruzyni a ihned putoval do vazby. Policie ho obvinila ze zabití.

Když Blythe se svou kapelou Lamb of God před dvěma lety koncertoval v pražském klubu Abaton, shodil z pódia fanouška Daniela N., který na něj údajně několikrát vylezl. Daniel N. si při pádu poranil hlavu, čtrnáct dnů byl v kómatu a pak zemřel.

Rozhovor s manažerem skupiny Lamb of God přineseme už zítra ráno! Kdy se skupina o smrti fanouška dověděla? Kdo Daniela N. strčil z pódia? Čtěte zítra na Blesk.cz!

Fotogalerie
6 fotografií