Na předpisy vysloveně kašlal řidič autobusu MHD z Ostravy. Bylo mu fuk, že veze plno lidí a s mobilem u ucha si klidně mluvil zřejmě se svojí ženou, až byl jeho rozhovor slyšet málem na celý autobus. „Za poslední týden mě vezl třetí řidič z povolání, který telefonoval za jízdy. Tentokrát jsem se už neudržela a řidiče vyfotila,“ sdělila Blesku Petra Turancová.

Kampaň Bezpečnější Ostrava: Řidiči telefonují za jízdy
Řidiči MHD v Ostravě si klidně telefonují za jízdy, když vezou cestující.
Řidiči MHD v Ostravě si klidně telefonují za jízdy, když vezou cestující.
Autor: Čtenářka Petra Turancová

Nejvíce jí rozčílilo, že ve městě běží kampaň Bezpečnější Ostrava a řidiči přitom zbytečně riskují život svých cestujících. Projekt usiluje o posílení pocitu bezpečí obyvatel a návštěvníků města Ostravy. Vedle policie je do něj zapojen právě také Dopravní podnik.

Řidič trestu neunikne

„Tento řidič bude potrestán. Stejně jako ostatní řidiče, kteří telefonovali za jízdy, ho čeká zápis o porušení pracovních povinností a finanční postih,“ řekl Blesku mluvčí Dopravního podniku města Ostravy Miroslav Albrecht. Řidič bude podle něj muset projít i oficiálním přezkoušením ze znalostí provozních předpisů.

„Uvítáme, pokud nám cestující podobné případy nahlásí,“ uvedl Albrecht. Zda řidiči za jízdy nevolají z mobilních telefonů kontrolují pravidelně vedoucí dopravních středisek a také zaměstnanci dopravního dispečinku. „Speciálním druhem je pak systematická kontrola zvlášť určenými kontrolory, kteří tak stráví desítky hodin ročně. Telefonování za jízdy sledujeme do deseti případů ročně,“ sdělil Miroslav Albrecht.