Jsou tak součástí putovní výstavy Hard Rock International’s ICONS Memorabilia. Exponáty zůstanou v Praze do 15. září, informovali zástupci muzea.

"Jde o mimořádnou zápůjčku devíti unikátních memorabilií na Lennona, které doplní výstavní projekt Beatlemánie!, jenž u nás probíhá již od června. Předměty nebyly ještě nikdy vystaveny, takže jde v podstatě o světovou premiéru," řekla kurátorka výstavy Veronika Seidlová.

V Českém muzeu hudby si mohou návštěvníci prohlédnout například semišové sako, jež měl zpěvák Beatles na obalu desky Rubber Soul. K vidění bude také Lennonův stříbrný kartáč a sada hřebenů nebo originální pohlednice "War is Over", kterou proslavila fotografie Lennona a Yoko Ono.

Zájem návštěvníků upoutají i vzácné soukromé fotografie Lennona a Yoko Ono z roku 1969. Mezi sběratelské skvosty pak patří originál obálky, kterou poslala Lennonovi londýnská galerie Indica Gallery. Na její zadní straně jsou Lennonem vlastnoručně psané poznámky.

Výstava Beatlemánie! byla v Českém muzeu hudby zahájena 3. června a potrvá do ledna příštího roku. Jejím největším lákadlem jsou čtyři voskové figuríny vypůjčené z muzea The Beatles Story v Liverpoolu. V jejím rámci dorazil do Prahy i jeden z původních členů Beatles - bubeník Pete Best. Hard Rock Cafe si v rámci připomenutí legendárních hitů skupiny The Beatles připravil pro všechny fanoušky 15.7. od 20 hodin koncert s kapelou The Backwards.