Práce snů v Benátkách: Město hledá nové gondoliéry, přijdou si na 4 miliony!

Autor: DVL, lig - 
25. srpna 2024
05:00

Benátky vyhlásily výběrové řízení na pozici gondoliéra, píše britský deník The Mirror. Úspěšní kandidáti si mohou přijít až na 3 775 258 Kč ročně. Je nicméně nutné splňovat několik požadavků a absolvovat náročný šestiměsíční program. 

Benátky hledají nové gondoliéry. Pokud uspějí, mohou si přijít až na 150 000 euro (v přepočtu přibližně 3 775 258 Kč) ročně. Povolání gondoliéra lidé vykonávají již po staletí. Nyní benátská radnice vyhlásila, že shání nové zaměstnance, kteří by mohli vykonávat toto privilegované a velmi exkluzivní zaměstnání.

Kladou si několik požadavků. Gondoliéra mohou vykonávat pouze osoby starší 18 let, které mají středoškolské vzdělání, umějí plavat a vlastní lékařský posudek, který doloží „pevné zdraví“.

Náročný šestiměsíční program

Gondoly jsou neoddělitelnou součástí Benátek již dlouhou dobu. V šestnáctém století jich zde bylo dokonce okolo 10 000, ale v současnosti je jich pouhých 433. Město se nyní snaží jejich počty navýšit, nicméně nemá v plánu proces uspěchat.

Perspektivní gondoliéři se zúčastní šestiměsíčního programu, který je naučí, jak gondolu ovládat, což obvykle zabere 400 hodin. Musí se dále naučit benátskou historii, italský jazyk a první pomoc. Zaměstnanci rovněž dostanou vlastní gondolu, kterou je třeba udržovat.

Dříve mohli toto zaměstnání vykonávat pouze muži, ale dnes na tom nezáleží. Práce je přístupná občanům Evropské unie. Kurz stojí více než 1 000 euro (v přepočtu přibližně 25 162 Kč). Přihlášky je možné podávat od 13. srpna do 27. srpna.

Video  V Benátkách se převrhla s turisty gondola.  - tiktok/ienaridens69
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi