VIDEO: Hamás chystal útok Izraeli přímo pod nosem: Teroristé cvičili dva roky hned u hranic!

Video se připravuje ...
Autor: jch, lig - 
14. října 2023
05:00

Záběry propagandistického videa Hamásu ukazují, jak bojovníci radikálního hnutí trénovali poslední dva roky na útok. Na videu z prosince 2022 je vidět, jak extrémisti Hamásu zaplavují výcvikový prostor, střílejí raketami a zajímají předstírané vězně, zatímco obkličují falešné izraelské budovy. Jedno ze cvičišť bylo dokonce pouhý kilometr od nejstřeženějšího úseku hranice mezi Gazou a Izraelem. Zprávu přinesla CNN.

Tábor, jak ukazuje analýza CNN, byl postaven a nacházel se v těsné blízkosti přechodu Erez, pěšího průchodu mezi Gazou a Izraelem, který bojovníci Hamásu nakonec minulý víkend prolomili při krvavém útoku, při němž v Izraeli zemřelo více než tisíc lidí a počty obětí stále nejsou konečné. Další video pořízené před více než rokem potom dokumentuje, jak bojovníci Hamásu nacvičují vzlety, přistání a útoky s paraglidingem - stejným neobvyklým útočným způsobem, který Hamás se smrtícím účinkem nasadil při útoku 7. října.

Video  Hamás se připravoval útok na Izrael několik měsíců  - Hamás
Video se připravuje ...

Reportéři CNN při svém šetření analyzovali téměř dva roky trvající výcvik a propagandistická videa zveřejněná Hamásem a jeho pobočkami, aby odhalili měsíce příprav, které vedly k útoku z minulého týdne. Zjistili, že bojovníci trénovali na útok nejméně na šesti místech v Gaze. Dvě z těchto míst, včetně vyprahlého cvičiště, které bylo ukázáno na prosincovém videu, se nacházejí jen něco málo přes kilometr od nejpevnějšího a nejstřeženějšího úseku hranice mezi Gazou a Izraelem. Ze zbývajících míst se jedno nachází v centrální části Gazy a další tři na úplném jihu Gazy.

Skutečnost, že Hamás se na útok připravoval před zraky veřejnosti nejméně dva roky, vyvolává další otázky, proč Izrael, který je domovem nejsofistikovanější vojenské a špionážní rozvědky na Blízkém východě, nebyl schopen útok ze 7. října zachytit a zastavit. Když CNN požádala Izraelské obranné síly (IDF) o komentář, jejich mezinárodní mluvčí podplukovník Jonathan Conricus uvedl, že tato zjištění „nejsou ničím novým“.

Dodal, že Hamás „měl mnoho výcvikových prostorů“ a izraelská armáda „v průběhu let zasáhla mnoho výcvikových prostorů v různých úrovních eskalace“.

Na dohled?!

Teroristé Hamásu jsou na propagandistických videích rovněž vidět, jak cvičí s typem zbraní, které použili k útoku 7. října. Vytvořili makety izraelských budov a ulic a jsou vidět, jak na nich provádějí řadu různých útočných taktik. Na cvičišti vzdáleném stovky metrů od přechodu Erez je na stěně budovy nakreslena kresba dvou palem a zvířecí postavy, která vypadá podobně jako insignie izraelského praporu na přechodu Erez.

Na videu je zachyceno rovněž, že v táboře dokonce nacvičovali braní zajatců a svazování jejich rukou zipem. Satelitní snímky ukazují, že tábor byl postaven během posledního roku a půl.

Ve třech výcvikových táborech také vytvořili falešné izraelské tanky sestávající z něčeho, co vypadá jako velký vnější plášť obklopující nákladní automobil. Na snímcích je vidět, jak bojovníci nacvičují útok proti němu, odpalují RPG a další výbušniny.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
07:11
10. 10. 2023

Izraelská armáda dnes ráno potvrdila, že v noci uskutečnila údery v Pásmu Gazy proti místům a zařízením, které využívá palestinské hnutí Hamás. Armáda také podle agentury Reuters uvedla, že má pod kontrolou celou hranici s Pásmem Gazy a že za posledních 24 hodin nezaznamenala její nepovolené překročení. Pod kontrolou má i plot na hranici, kde porušené části zaminovala.

06:49
10. 10. 2023

Při sobotním útoku palestinského hnutí Hamás na jihu Izraele zemřelo nejméně 18 lidí z Thajska. První oběť s ruským pasem potvrdila v noci na dnešek také ruská diplomacie. Argentina uvedla, že při útoku zemřelo sedm jejích občanů. Celkový počet obětí na izraelském území podle agentur vzrostl na více než 900.

Americký prezident Joe Biden v pondělí večer uvedl, že mezi oběťmi je 11 Američanů a že další lidé s americkým pasem zřejmě palestinští ozbrojenci unesli.

06:41
10. 10. 2023

Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová proslula svým pravidelným hlášením o radiační situaci na Ukrajině (i dnes zůstává normální). Tentokrát připojila i informaci k Izraeli: 

„Jaderné výzkumné centrum v Dimoně je velmi dobře chráněno. Hamás to zkusil v minulosti už několikrát, nic se nestalo, izraelská protivzdušná obrana spolehlivě fungovala. Většina zařízení je navíc pod zemí. Nejsou informace, zda je 60 let starý reaktor pořád v provozu,“ tweetovala.

gcpepino ( 14. října 2023 14:34 )

Věděli, ale úmyslně to nechali být jako 11.9.

milan59 ( 14. října 2023 09:48 )

Hmm tak teroristé cvičili u hranic 2roky a nikoho z USA nenapadlo vydat VAROVÁNÍ,když vědí o všem co se kde ve světě děje ??

Lomikel ( 14. října 2023 08:58 )

nejspíš si koukal na nějaký jiný...

Lomikel ( 14. října 2023 08:33 )

Pokud chcete znát historii Blízkého východu, včetně toho, jak současný konflikt skončí, pak:
http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=-evIyrrjTTY
Kam se hrabe Nostradamus, nebo jakýkoli analytik na Ninu Paley.

Zobrazit celou diskusi