Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Skandál skotské expremiérky: Jejího manžela zatkla policie kvůli financování strany

Autor: ČTK - 
5. dubna 2023
12:01

Manžel bývalé skotské premiérky Nicoly Sturgeonové byl zatčen a je v policejní vazbě, informoval dnes zpravodajský server BBC. Vyšetřován je v souvislosti s financováním Skotské národní strany (SNP).

Skotská policie pouze uvedla, že v souvislosti s vyšetřováním SNP byl zatčen 58letý muž. Podle BBC nebo britské agentury PA jde o manžela Sturgeonové Petera Murrella. Dnes ráno byl vzat do policejní vazby, píše server BBC. Podle něj policisté v rámci vyšetřování prohledali „množství adres“. Policie zasahovala i v domě manželského páru v Glasgowě a v sídle SNP v Edinburghu.

Policie vyšetřuje, kam se podělo více než 600.000 liber (přes 14 milionů korun), které v roce 2017 vybrala kampaň za skotskou nezávislost. Peníze měly být použity výhradně k tomuto účelu, ale ve stranických výkazech chybí.

Murrell minulý měsíc rezignoval na funkci výkonného ředitele SNP, kterou zastával od roku 1999. V roce 2010 se oženil se Sturgeonovou, která byla lídryní SNP a skotskou premiérkou od roku 2014 až do konce minulého měsíce, kdy ji ve funkcích vystřídal Humza Yousaf. Svou rezignaci Sturgeonová ohlásila už v polovině února, kdy řekla, že je správný čas odejít. Hovořila také o osobní dani, kterou si působení ve vrcholné politice vybírá.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud