Událost byla hasičům hlášena v 19:13. „Na místě jsme zjistili, že požár byl s největší pravděpodobností založen mužem narozeným v roce 1967, který následně spáchal sebevraždu,“ řekl policejní mluvčí Pavel Truxa. Na místě podle něj bylo několik ohnisek. Další podrobnosti policie neuvedla. U zemřelého nařídila soudní pitvu, příčiny a okolnosti případu bude dál vyšetřovat.

„Když jsme přijeli, už to bylo spíš jen zakouřené, dohašovali jsme a likvidace byla ve 21:30, na místě jsme ale byli až do rána, asistovali jsme policii,“ řekl mluvčí hasičů Jan Sýkora.

„Jednoho muže naše posádky na místě resuscitovaly, bohužel neúspěšně, muž na místě zemřel,“ řekla mluvčí záchranné služby Monika Nováková. Další dva lidi, muže a ženu, podle ní záchranáři bez viditelných poranění a bez nadýchání převezli k dalšímu vyšetření do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Podle předběžných odhadů způsobil požár škodu 200 000 korun.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.