Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Obří požár trajektu v dovolenkovém ráji: 31 mrtvých! Část lidí uhořela, část se utopila

Autor: ČTK - 
30. března 2023
09:44

Nejméně 31 lidí zahynulo na jihu Filipín kvůli požáru trajektu, na kterém bylo 250 lidí. Část obětí uhořela, část se utopila. Informoval o tom dnes podle agentury AP místní guvernér.

Mnoho ze zachráněných skočilo v panice z trajektu do moře a byli později vytaženi z vody pobřežní stráží, námořnictvem, dalším trajektem či místními rybáři. Záchranné práce i nadále pokračují, nejméně sedm cestujících se stále pohřešuje.

Ohořelý trajekt byl odtažen k pobřeží ostrova Basilan a příslušníci pobřežní stráže v něm objevili 18 mrtvých těl. Plavidlo stále prohledávají. Zároveň podle guvernéra probíhá vyšetřování neštěstí.

Trajekt vyrazil z přístavu Zamboanga a směřoval do města Jolo v provincii Sulu. Asi v polovině cesty někdy kolem půlnoci místního času začal hořet. Nejméně 23 cestujících bylo zraněno a muselo být odvezeno do nemocnic.

Lodní nehody jsou na Filipínách, které tvoří více než 7000 ostrovů, časté. Na vině jsou časté bouře, špatně udržované lodě, jejich přeplněnost i nedodržování bezpečnostních předpisů, zejména v odlehlých provinciích. Nejtragičtější civilní námořní katastrofa se odehrála v roce 1987. Tehdy v prosinci se trajekt Doňa Paz střetl v Tablasské úžině východně od filipínského ostrova Mindoro s tankerem Victor a začal hořet. Zahynulo více než 4300 lidí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi