Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno, déšť 16°C

Vichr strhl na festivalu část pódia: Jeden mrtvý a tři těžce zranění ve Španělsku

Autor: ČTK - 
13. srpna 2022
13:12

Na festivalu taneční hudby nedaleko španělské Valencie se v noci na dnešek kvůli silnému větru zřítila část pódia. Jeden člověk přišel o život a další utrpěli zranění, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní záchranné složky.

Silný vítr poškodil i další objekty a zařízení na obřím festivalu elektronické hudby Medusa Festival, který se koná šest dní v pobřežním městě Cullera jižně od Valencie.

Zranění tří osob jsou vážná, 14 dalších utrpělo lehčí zranění. Podle místních úřadů záchranáři poskytli pomoc nejméně 40 lidem.

„Jsme absolutně zničeni a zarmouceni z toho, co se dnes ráno stalo,“ uvedli organizátoři festivalu ve svém prohlášení na facebooku.

„Mimořádné“ povětrnostní podmínky podle nich poškodily množství infrastruktury na akci. „Okolo čtvrté hodiny nečekaný a silný vítr zničil část vybavení na festivalu, což přinutilo jeho vedení k okamžitému rozhodnutí opustit koncertní prostor a zajistit tak bezpečí návštěvníků, pracovníků festivalu i umělců,“ dodali organizátoři. Festival byl prozatím pozastaven.

Národní meteorologická agentura Aemet zaznamenala v noci „silné poryvy větru a náhlé nárůsty teplot“. Například letiště v Alicante, které leží ve stejném regionu, hlásilo poryvy větru o síle 82 kilometrů za hodinu.

Video  Největší skandály a trapasy KVIFFu - facky a divoká líbačka!  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa