Neděle 26. června 2022
Svátek slaví Adriana, zítra Ladislav
Oblačno, bouřka 24°C

Nezvykle chladné počasí zaskočilo Floridu: Ze stromů padají zkřehlí leguáni

Autor: ČTK - 
31. ledna 2022
06:53

Chladné počasí nepotrápilo o víkendu jenom obyvatele severovýchodu USA, ale i jindy slunnou Floridu na jihu země. Teplota u Miami dosáhla pouhých tří stupňů Celsia, což je v oblasti nejméně za posledních 12 let. Zimní podmínky narušily život floridských leguánů, kteří si za běžných okolností lebedí v korunách stromů. Při nízkých teplotách ale omezí životní funkce a padají ze stromů k zemi, píše agentura AP.

Teploty blížící se bodu mrazu jsou na Floridě, celoročně nejteplejším státě USA, vzácné. Zemědělci proto museli kvůli víkendovému počasí ochránit úrodu citrusů, jahod a rajčat.

Leguáni se žádné pomoci v chladném počasí nedočkají – ale nejspíš ji ani nepotřebují. Tento invazivní druh si život v sluncem zalité jižní Floridě oblíbil, když ale teplota klesne pod čtyři stupně Celsia, nastane u nich jakási hibernace, píše AP. Ještěři pak spadnou k zemi. Většinou je pak probudí teplo slunečních paprsků, když se počasí umoudří.

Národní meteorologická služba (NWS) o víkendu ve městě West Palm Beach na březích Atlantiku naměřila okolo tří stupňů Celsia. V severněji položeném přímořském Vero Beach teplota spadla těsně pod bod mrazu a vyrovnala tak rekord z roku 1978.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa