Sobota 25. března 2023
Svátek slaví Marián, zítra Emanuel
Zataženo, déšť 16°C

O Bidenově zdraví pochybují, Trump obdržel černý pásek velmistra. „Ubohé,“ schytal to

Autor: mav - 
24. listopadu 2021
21:49

Exprezident Donald Trump je jako Chuck Norris - ačkoliv až do loňska byl tzv. nejmocnějším mužem planety, zatímco americký herec je legendárním nadčlověkem, na nějž jsou krátké i přírodní zákony. Alespoň dle řady internetových vtípků. Nyní je bývalý prezident USA oceněným taekwondistou. S černým páskem. A v době, kdy se čile spekuluje o zdraví a způsobilosti jeho nástupce v Bílém domě Joea Bidena.

Ve skutečnosti byl Chuck Norris opravdu úspěšným zápasníkem, hlavně karatistou, naučil se vícero bojových umění a dvě další dokonce vymyslel. Donald Trump spíše fandil wrestlingu a útočí zejména verbálně a přes sociální sítě. Přesto je na tom papírově Trump lépe: V sobotu dostal čestný pásek nejvyšší úrovně (9. dan) od Mezinárodního ústředí Taekwonda (Kukkiwon) v Soulu. Exprezidentovi tak náleží titul velmistr.

Ocenění Trumpovi přivezl do jeho floridského resortu Mar-a-Lago velmistr Lee Dong-sup, šéf Kukkiwonu. „Je mi ctí převzít diplom čestného danu, myslím, že taekwondo je úžasné bojové umění pro sebeobranu,“ citoval oceněného facebookový profil Kukkiwonu (s douškou, že se ceremoniál netýkal žádné politické záležitosti).

Na sociální síti sklidily fotky z ceremoniálu hlavně kritiku – zvláště od lidí, kteří se prezentují jako zapálení zápasníci taekwonda. Nelíbí se jim jak morální stránka věci, tak sportovní – Trump podle nich rozhodně není v kondici, aby mohl jít příkladem, jak by se s takovým oceněním slušelo.

„Ubohé, vždyť ani nezvedne nohu na úroveň kyčle. Jaké plýtvání poctami!“ komentoval na facebooku uživatel jménem Barry Ross. „Vsadím se, že se ani nedokáže ohnout, aby si při vstupu do dojo zul boty,“ dodal Jeff Wiener.

Na druhé straně politického spektra jsou v USA zase pochybnosti o zdraví Trumpova pokořitele. Prezident Joe Biden se o víkendu podrobil velké zdravotní prohlídce.

Bílý dům lékařskou zprávu zveřejnil na webu. Podle ní se Biden těší dobrému zdraví, akorát často kašle a trápí ho jistá ztuhlost chůze. Americký prezident bere také několik léků. Kolonoskopie v rámci prohlídky objevila nezhoubný polyp, který lékaři bez komplikací odstranili, uvedla ČTK. „Prezident nikdy neměl rakovinu tlustého střeva,“ dodal Bidenův dlouholetý ošetřující lékař Kevin O'Connor.

Na následující tiskové konferenci se novináři zdaleka tolik nezajímali o prezidentův stav, jako když prohlídky absolvoval Trump. Tehdy se na jeho lékaře sesypala mj. spousta otázek o Trumpově emočním, mentálním a psychickém stavu, připomíná  Debra J. Saundersová ve sloupku v Daily Heraldu.

Stejné cti jako Trumpovi se dostalo prezidentovi Ruska Vladimiru Putinovi. Ten v mládí skutečně soutěžil v judu, rovněž se honosí vysokým černým pásem a občas zveřejní fotografie v kimonu a v ringu (ne už ale videa, což některé vedlo k pochybnostem o jeho skutečných dovednostech). Zato Chuck Norris má v taekwondo diplom jen osmého danu, uvedla CNN.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa