Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Polojasno 29°C

Apartmánový dům se zřítil jak domek z karet. Jedna oběť, z trosek vytáhli živého chlapce

Aktualizováno -
24. června 2021
14:22
Autor: čtk/šamol - 
24. června 2021
11:45

Zřícení vícepodlažní budovy na jižní Floridě si dnes vyžádalo život nejméně jednoho člověka. Na místě podle kanálu NBC 6 South Florida probíhá masivní záchranná operace. Podle televizních záběrů se hasičům podařilo vyprostit živého chlapce.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovali hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981. Co vedlo k jejímu zhroucení, není v tuto chvíli jasné.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. „Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás,“ uvedl s tím, že je to „šílené“. Později místní televize přinesla záběry, na nichž je vidět, jak hasiči vyprošťují chlapce a dávají ho na nosítka. Některé obyvatele hasiči zachraňovali z jejich balkónů. Starosta Surfside Charles W. Burkett později potvrdil, že nejméně jeden člověk přišel o život a nejméně deset lidí bylo ošetřeno na místě. Řekl také, že se opravovala střecha budovy. Zda to hrálo nějakou roli v jejím zhroucení, však podle něj není jasné. Zpravodajský kanál ABC News informoval, že tři lidé byli hospitalizováni, z nichž dva jsou ve vážném stavu. Podle svědků jsou v objektu uvězněni další lidé.

„Hasičský záchranný sbor Miami-Dade je na místě, v tuto chvíli provádějí záchranné práce,“ řekl Marian Cruz z místní policie. „Doporučuji všem, aby se zdržovali mimo oblast, aby hasiči a policisté mohli zachraňovat a dělat, co dělat musí,“ dodal.

Místní činitelé stanici NBC 6 sdělili, že okolní ulice byly uzavřeny a rezidenti jsou převáženi do místního kulturního domu.

Televize CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

zapravdu ( 24. června 2021 17:07 )

Americká kvalita… všechno z papundeklu ale drahé jak ze zlata…

Zobrazit celou diskusi
Další videa