Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno, déšť 13°C

Biden zrušil Trumpovu „nulovou toleranci“ vůči migrantům. Pomůže sloučit rozdělené rodiny?

Autor: ČTK - 
27. ledna 2021
08:45

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo „nulovou toleranci“ vůči migrantům přecházejícím hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika „nulové tolerance“ znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví.

Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu. Rodiče některých z těchto dětí americké úřady mezitím deportovaly a ozývají se hlasy, že administrativa nového prezidenta Joea Bidena by měla umožnit opětovné sloučení rodin.

AP píše, že zrušení pravidla „nulové tolerance“ bude mít vliv hlavně na rozhodování o případech svobodných bezdětných mužů, kteří do USA vstoupili ilegálně.

Video Donald Trump opouští Bílý dům - Reuters

st.rec ( 27. ledna 2021 09:40 )

Sloučit rodiny je správně, sloučit je do zemí původu je správnější.

Fucik ( 27. ledna 2021 09:37 )

Biden, začal spojovat svoje voliče.........

Zobrazit celou diskusi
Další videa