Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Útok v českém parlamentu zaujal svět. Slováci se „chlubí“ většími zkušenostmi s bitkami

Autor: ČTK - 
21. ledna 2021
23:03

Potyčka v českém parlamentu, kterou vyvolal nezařazený poslanec Lubomír Volný, zaujala média okolní zemí. O fyzické konfrontaci několika poslanců informovala své čtenáře německá tisková agentura DPA i rakouská APA. Incident zaznamenala také přední slovenská média a pozornosti neunikl ani v Polsku.

„Debata o prodloužení nouzového stavu ve čtvrtek v českém parlamentu eskalovala,“ napsala DPA. Čtenářům vysvětlila, že potyčka následovala poté, co se poslanec „ultrapravicového“ hnutí Jednotní - alternativa pro patrioty Lubomír Volný uchýlil k „osobním urážkám“ a předsedající Tomáš Hanzel mu vypnul mikrofon. DPA zmínila i to, že Volný byl ve sněmovně bez roušky.

O „bitce v českém parlamentu“ informuje rovněž rakouská agentura APA. Podle ní Hanzel vypnul Volnému mikrofon po „záplavě nadávek“. „Volný je považován za ostrého kritika koronavirových restrikcí a odmítá v parlamentu nosit roušku, i když je to povinné,“ napsala agentura.

Zprávy DPA a APA o počínání českých poslanců převzala řada německých, rakouských i švýcarských médií.

Incidentu v Poslanecké sněmovně si všímají také přední slovenská média, přičemž portál hnonline.sk připomíná, že „na Slovensku máme o mnoho více zkušeností s fyzickými útoky v parlamentu“. Bulvární čas.sk poznamenal, že v českém parlamentu „padla drsná slova“. O „bitce“ v českém parlamentu referovala též polská soukromá rozhlasová stanice RMF FM, která na svých internetových stránkách incident popisuje i s citacemi jeho účastníků.

Video Rvačka ve Sněmovně kvůli rouškám: Poslanec Volný se vrhl na předsednický pultík! Pěsti létaly - Česká televize

gejsovic ( 22. ledna 2021 10:57 )

Omezeny nejenom oni

Juras1 ( 22. ledna 2021 05:00 )

V Parlamentu je člověk zvyklý na hodně duševních chudáků z té opožumpy, ale to co dnes předvedli dva duševní mrzáci, Volný a Bojko je prostě k neuvěření. To už se snad neděje ani v Ukrajinském parlamentu a že tam je taky dem*entů. A to prý ten psychopat Volný byl učitel. Je zralý na psychiatra a do Bohnic

Zobrazit celou diskusi
Další videa