Úterý 26. leden 2021
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, sněžení 1°C

Italský Milán je pod sněhem: Popadané stromy, zhroucené markýzy a dětská radost

Autor: ČTK - 
28. prosince 2020
20:42

Italský Milán se v pondělí ocitl pod silnou vrstvou sněhu. Komunální pracovníci v rouškách odklízeli asi 15centimetrovou nadílku na náměstí Piazza del Duomo před slavnou katedrálou Narození Panny Marie. Pod tíhou sněhu padaly stromy i markýzy nad zahrádkami kaváren. Sníh podle ní udělal radost dětem, ale komplikoval cestu do zaměstnání po přísné vánoční uzávěře kvůli covidu-19.

Druhé největší italské město, které má 1,4 milionu obyvatel, je v nejchladnějších letech zvyklé na poprašek, ale ne na souvislou vrstvu sněhu. Na jednu ženu spadl v důsledku počasí stožár z tramvajového vedení a způsobil jí zranění hlavy.

Podle radního odpovědného za dopravu Marka Granelliho je prioritou odstranění popadaných stromů a odklizení sněhu u vchodů do nemocnic, zdravotních zařízení a stanovištích na covidové testy.

Od pondělí se v Itálii rozvolnila opatření proti šíření koronaviru. Italové museli od 24. do 27. prosince zůstat převážně doma, už se mohou ve svých městech volně pohybovat, i když většina služeb je uzavřena nebo silně omezena.

S vydatným sněžením se potýkala velká část severní Itálie, což způsobilo rušení vlakových spojů i uzavírky horských silnic v Benátsku.

Video Lyžaři na Bílé - Jana Gartnerová

Templ ( 29. prosince 2020 07:28 )

Tak snad tam zmrzne co nejvíc Bubáku a že jich tam je😎🤔😂😂👍

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud